Kanoe.cz

Deblkajakářům vládli na nominačních závodech Havel se Štěrbou

Racice III_-_18Bronzoví medailisté z loňského mistrovství Evropy na deblkajaku Daniel Havel a Jan Štěrba vyhráli domácí nominační závod. Druzí za nimi skončili Jakub Špicar a Jakub Zavřel, kteří tak budou startovat na olympijské dokvalifikaci v Duisburgu. Kajakář Josef Dostál i deblkanoisté Jaroslav Radoň a Filip Dvořák otestovali v Račicích formu.

Havel se Štěrbou sice závod deblkajaků vyhráli s náskokem, nicméně oba již vybojovali na čtyřkajaku místa pro olympijské hry, a tak dokvalifikaci absolvovat nemohou. „I když jsme na deblu letos moc nepotrénovali, pořád to tam z těch předchozích let je. Možná se nám jelo na jaře letos asi paradoxně nejlépe. Závod byl kontrolovaný a pak jsme mohli jít i do finiše. Tři sta metrů před cílem jsem věděl, že to dobře dopadne. Myslím si, že je tam rezerva. Moc jsem si tu chtěl zakřičet, tak jsem rád, že se to povedlo,“ řekl Jan Štěrba.

Závod deblkanoí vyhráli s přehledem Jaroslav Radoň a Filip Dvořák, kteří soustředí přípravu právě k olympijské dokvalifikaci v Duisburgu. Nicméně z vítězné jízdy nebyli nadšení. „Nebylo to ono. Nám se na první nominaci vždycky závodí blbě, protože je jasné, že musíme vyhrát, ale v Duisburgu musíme jet o sto procent lépe,“ řekl háček posádky Jaroslav Radoň.

k1500 finisKajakář Josef Dostál otestoval formu ve čtyřech závodech. „Ukázaly mi, že i po krátkodobé nemoci a antibiotikách jsem schopný se do toho během pár dnů dostat zpátky.“ Na dvoustovce byl druhý za Filipem Švábem. „Vrátil mi to za poslední dva nebo tři závody. Jsem rád, že jsem byl schopný s ním držet krok, přeci jen byl loni osmý na mistrovství světa.“

Na deblkajaku na kilometru byl s Pavlem Davídkem čtvrtý. Pětistovku vyhrál před Radkem Šloufem a Janem Štěrbou. „Měl jsem docela výhodu, protože byl protivítr.“ A na pětikilometrové trati, na které tři roky nezávodil, získal titul mistra republiky. „Dík patří Tomášovi Veselému, který to hodně odtahal.“

Na olympijské pětistovce na deblkajaku vyhrály Michaela Mlezivová s Annou Kožíškovou. Dvoustovku kajakářek vyhrála Lucie Matoušková před Michaelou Fasnerovou, na sprinterské trati na deblkajaku jasně zvítězili Ondřej Bišický s Martinem Seidlem. Mistrovské tituly na pětikilometrové trati získali vedle kajakáře Josefa Dostála maratonská mistryně světa na kajaku Anna Kožíšková a kanoista Vojtěch Ruso.

Kompletní výsledky najdete ZDE. Na fotografie a videa se můžete podívat na Facebooku.

Krumlovský maraton

KVM 2018

ME Bělehrad

belgrade2018 logo 1357.jpg

Olympijské naděje

ME juniorů a U23 2017 - Sprint

ME Sprint - Plovdiv 2017

ME Marathon 2017

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

SP Belehrad

logo Belehrad

 

SP SZEGED

logo szeged2017

 

SP Montemor-o Velho

thumb logo sprint SP1

 

Olympijské naděje - Szeged

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

 
nabreziMM
Český svaz kanoistů se stal podepsáním partnerské smlouvy s Městem Kadaň v roce 2008 partnerem projektu Nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani (CZ, 1.09/1.2.00/09.00052).

RSS rychlost