Kanoe.cz

Špicar vyhrál nominační závod kajakářů

tycko nominackyVítězstvím v prvním nominačním závodě kajakářů na kilometrové trati se Jakub Špicar zařadil do hry o olympijskou nominaci. Medailista z mistrovství světa i Evropy do 23 let porazil v závěru Daniela Havla, za nimi projeli cílem další členové úspěšného čtyřkajaku Lukáš Trefil a Jan Štěrba. V souboji nejlepších kajakářů Česka chyběl jen Josef Dostál, který jako vicemistr světa nemusel startovat.

„Chtěl jsem být nejhůř druhý jako loni, ale naštěstí jsem to Danešovi za loňský rok vrátil. Lépe jsem si rozložil síly. Byl to pěkný závod, jeli jsme vedle sebe, šlo o to, kdo víc vytuhne,“ řekl Jakub Špicar. Vítězství pro něj znamená, že je ve hře o nominaci do čtyřkajaku pro olympijské hry v Riu. „Asi jo, ale nevím, jak to všechno bude. Úkol byl zajet co nejlépe, to jsem si splnil. I kdyby to nevyšlo, pro mě je to super výsledek.“

Druhý Daniel Havel čekal, že se o vítězství bude prát se Špicarem. „Vrátil mi to ve finiši, oplatil mi minulý rok. Já jsem nejel ideální jízdu. Bál jsem se to rozjet rychleji, protože foukal dost silný protivítr. Říkal jsem si, že si musím hlídat Kubu, aby mi neodjel, a pak ho zkusit předjet ve finiši. Jeli jsme celou dobu na špičky, ale pak mi trochu odjel dvě stě padesát metrů před cílem. Zkusil jsem finiš na dvoustovce, cítil jsem, že bych přes Kubu mohl jít, ale najednou jako kdybych narazil do zdi.“

Za Špicara a bronzové olympijské medailisty ze čtyřkajaku Havla, Trefila a Štěrbu se zařadili další mladí závodníci Radek Šlouf, Tomáš Veselý a Jakub Zavřel, po diskvalifikaci Lukáše Nepraše byl osmý Pavel Davídek.

„Závod ukázal především špičkovou výkonnost Kuby Špicara, který předjel i Daniela Havla, což asi hodně lidí překvapilo. Jen můžeme velmi litovat, že nám Mezinárodní kanoistická federace už nedovolí vyjet další místo mezi singlkajakáři na dokvalifikaci v Duisburgu. Kuba má takovou výkonnost, že by toho byl schopen,“ řekl reprezentační trenér Pavel Hottmar. „Jakub si o účast ve čtyřkajaku řekl velmi výrazně. Ale teď bych nerad dělal nějaké závěry. Na zkoušení finální posádky pro olympiádu máme tři závody Světového poháru.“

K1 200_nominackyStříbrný medailista z kilometru z loňského mistrovství světa Josef Dostál testoval v sobotu v Račicích formu na dvoustovce, na níž byl druhý za Filipem Švábem, který loni na této trati na světovém šampionátu vybojoval místo pro olympijské hry. „K těm všechno směřuje. Pepa mě prohnal, rozjížďka se mi jela lépe než finále. Nepovedl se mi start, trochu mi poodjela ruka na pádle, tak jsem to srovnával,“ řekl Šváb, který se připravoval v průběhu zimy se slovenskými kajakáři ve Španělsku a Portugalsku.

Tréninkově závody absolvoval také kanoista Martin Fuksa, který jasně vyhrál dvoustovku i kilometr. Na delší trati byli za ním v pořadí Filip Dvořák a Jaroslav Radoň, které čeká na deblkanoi olympijská dokvalifikace. Závod kajakářek na pětistovce vyhrála Lucie Matoušková před Annou Kožíškovou.

Kompletní výsledky najdete ZDE. Na fotografie a videa se můžete podívat na Facebooku.

Krumlovský maraton

KVM 2018

ME Bělehrad

belgrade2018 logo 1357.jpg

Olympijské naděje

ME juniorů a U23 2017 - Sprint

ME Sprint - Plovdiv 2017

ME Marathon 2017

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

SP Belehrad

logo Belehrad

 

SP SZEGED

logo szeged2017

 

SP Montemor-o Velho

thumb logo sprint SP1

 

Olympijské naděje - Szeged

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

 
nabreziMM
Český svaz kanoistů se stal podepsáním partnerské smlouvy s Městem Kadaň v roce 2008 partnerem projektu Nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani (CZ, 1.09/1.2.00/09.00052).

RSS rychlost