Kanoe.cz

Rychlostní kanoisty čekají první nominační závody

K2 nominacePro některé závodníky půjde jen o první letošní soutěžní test formy, pro další znamenají první nominační závody rychlostních kanoistů šanci ukázat se a zasáhnout do souboje o případnou místenku pro olympijské hry v Riu de Janeiru. V sobotu 30. dubna se v Račicích bude závodit na singlových olympijských tratích 1000 a 200 metrů. V neděli 1. května jsou na programu například závody deblkajaků. Odpoledne završí program mistrovství republiky na 5000 metrů.

„Nominační závod na singlkajaku sice jet nemusím, ale rozhodl jsem se, že si chci zazávodit. Takže pojedu dvoustovku, pětistovku a pětikilák,“ popisoval Josef Dostál. Zatímco vicemistr světa na singlkajaku má klid, jeho kolegové ze čtyřkajaku Daniel Havel, Lukáš Trefil a Jan Štěrba musejí prokázat individuální výkonnost. Čeká je souboj s medailisty do 23 let Jakubem Špicarem, Jakubem Zavřelem, Radkem Šloufem, Tomášem Veselým i dalšími závodníky. „Snažíme se soustředit na sebe a ne se koukat na ostatní,“ řekl Lukáš Trefil.

V neděli pak kajakáře čeká zajímavý souboj na deblech. Daniel Havel má v plánu jet s Janem Štěrbou, Josef Dostál s Pavlem Davídkem. „Zatím to vypadá tak, že když všechno půjde dobře, tak bych si mohl odháčkovat svůj první velký závod,“ řekl Dostál. Olympijské dokvalifikace se však může zúčastnit jen posádka složená ze závodníků, kteří ještě nevybojovali olympijské místo.

Nominační závody nemusejí absolvovat ani deblkanoisté Jaroslav Radoň a Filip Dvořák, kteří mají vzhledem k dlouhodobé pozici nejlepší české posádky jisté místo pro olympijskou dokvalifikaci v Duisburgu. Stejně tak bude nominační závod jen testem pro kanoistu Martina Fuksu. Dvojnásobný medailista z loňského mistrovství světa vyzkouší novou loď na kilometru i dvoustovce. „Pak ji budu chtít otestovat asi i na Světovém poháru, abych měl porovnání s mezinárodní scénou. Potom se rozhodne, jestli na ní pojedu i na olympiádě, nebo ne,“ dodal Fuksa.

Kompletní program závodů, jejichž výsledky hrají roli v nominacích pro nadcházející závody Světového poháru včetně toho v Račicích ve dnech 27.–29. května, a nominační kritéria pro letošní sezonu najdete ZDE. „Hlavní je, aby co nejvíce našich závodníků mělo světovou výkonnost, a to i za cenu, že by nominační proces mohl být výrazně složitější. Je obecně lepší, když skvělé výsledky reprezentace nestojí jen na několika jedincích,“ řekl reprezentační trenér Pavel Hottmar.

Krumlovský maraton

KVM 2018

ME Bělehrad

belgrade2018 logo 1357.jpg

Olympijské naděje

ME juniorů a U23 2017 - Sprint

ME Sprint - Plovdiv 2017

ME Marathon 2017

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

SP Belehrad

logo Belehrad

 

SP SZEGED

logo szeged2017

 

SP Montemor-o Velho

thumb logo sprint SP1

 

Olympijské naděje - Szeged

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

 
nabreziMM
Český svaz kanoistů se stal podepsáním partnerské smlouvy s Městem Kadaň v roce 2008 partnerem projektu Nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani (CZ, 1.09/1.2.00/09.00052).

RSS rychlost