Kanoe.cz

Nejlepší kajakáři se na olympijskou sezonu připravují v Kalifornii tentokrát ve větší skupině

Kalifornie2015 podzim_K3_treninkV oblíbeném tréninkovém středisku v kalifornské Chula Vistě absolvují nejlepší čeští kajakáři hlavní část podzimní přípravy na olympijskou sezonu. Vedle medailistů ze čtyřkajaku Daniela Havla, Lukáše Trefila, Josefa Dostála a Jana Štěrby do USA vyrazili také další elitní kajakáři Jakub Špicar, Jakub Zavřel, Radek Šlouf a Pavel Davídek.

„Loni jsme byli v italské Sabaudii, abychom si odpočinuli od Ameriky, takže jsem se do Kalifornie těšil. A to i proto, že než jsme odjížděli, šel jsem na vodu, když byl jeden stupeň,“ říkal zadák čtyřkajaku Jan Štěrba, který si přál, aby za sluníčkem a perfektním zázemím olympijského centra tentokrát vyrazila širší skupina. „Jede nás hodně, abychom to měli pestřejší. Myslím, že i pro kluky to bude super.“

Jako první ze členů čtyřkajaku se do Chula Visty vydal stříbrný medailista z mistrovství světa na singlkajaku Josef Dostál. „Tréninkový plán máme stejný jako minulé sezony, protože se ukázal produktivní. Až na malé drobnosti se měnit nebude. Tréninky se budou skládat hlavně z delších úseků na vodě, běhání a posilování,“ líčil Dostál.

Kalifornie2015 podzim_pepa_surfTři dny dřiny si vždy proloží dnem volna. „Letos se chystáme na pláži využít cenné zkušenosti získané při surfování v Riu de Janeiru. A protože mi na druhou polovinu soustředění přiletí mamka, tak s ní hodlám procestovat místní krásy a určitě se podívat znovu do Seaworldu. Přece jen té vody mám v životě málo, tak si zajdu i na ryby,“ dodal Dostál se smíchem.

Se světovým šampionem z roku 2014 odletěli i Pavel Davídek a Jakub Zavřel, kterého čeká první velké soustředění v zámoří. „Doufám, že mi to pomůže a že se od zkušenějších i něco přiučím. Většinou musím jezdit s pomalejšími, než jsem já, takže to pro mě je vítaná změna. Celkově jezdím na soustředění rád, protože tam nemusím řešit nic kromě tréninku, což mi docela vyhovuje. Zatím jsem byl na soustředěních vždycky jenom u nás nebo v Itálii, nikdy mimo Evropu,“ uvedl Zavřel, který v uplynulé sezoně tvořil posádku deblkajaku s Jakubem Špicarem, s nímž se pokoušel na mistrovství světa o nominaci na hry v Riu. Postup do finále šampionátu v Miláně jim unikl o pouhých 0,17 sekundy. Na jaře by mohli o nominaci usilovat při olympijské dokvalifikaci.

Kalifornie2015 podzim_Pepa_KubaZ_DaveČeskou skupinu v Kalifornii doplňují Dostálův kouč Karel Leština a trenéři Jan Souček a Tomáš Ježek. Kajakáři se v USA tradičně připravují také s Jerzym Dziadkowiecem. Trojnásobní evropští šampioni ze čtyřkajaku naskočili do tréninku v prvním říjnovém týdnu.

„I když já jsem týden a půl nepádloval, vyndávali mi dvě osmičky,“ říkal háček posádky Daniel Havel. Volno po minulé sezoně si zpestřil cestami do Benátek a Paříže. Jan Štěrba trávil čas s rodinou. „Často jsem měl nohy nahoře. A zalíbilo se mi jezdit na kole, takže jsem si pořídil nové horské kolo. Moc mě to baví, je to relax.“ Josef Dostál doháněl školní povinnosti. A Lukáš Trefil vyrazil surfovat. „Užili jsme si i předolympijskou regatu v Riu. Volno docela uteklo, možná až moc rychle,“ říkal Trefil. „Teď už zase musíme makat.“

Foto: Facebook Josefa Dostála a Daniela Havla.

ME Bělehrad

belgrade2018 logo 1357.jpg

Olympijské naděje

ME juniorů a U23 2017 - Sprint

ME Sprint - Plovdiv 2017

ME Marathon 2017

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

SP Belehrad

logo Belehrad

 

SP SZEGED

logo szeged2017

 

SP Montemor-o Velho

thumb logo sprint SP1

 

Olympijské naděje - Szeged

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

 
nabreziMM
Český svaz kanoistů se stal podepsáním partnerské smlouvy s Městem Kadaň v roce 2008 partnerem projektu Nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani (CZ, 1.09/1.2.00/09.00052).

RSS rychlost