Kanoe.cz

Rychlostní kanoisté vyrážejí otestovat olympijské závodiště

foto-rioJedenáct měsíců před startem olympijských her mají rychlostní kanoisté možnost otestovat závodiště v Riu de Janeiru při předolympijské regatě International Canoe Sprint Challenge. Ta proběhne v Lagoa Stadium od 4. do 6. září. Z české elity budou v Riu závodit kanoista Martin Fuksa, deblkanoisté Jaroslav Radoň a Filip Dvořák, kajakáři Josef Dostál, Lukáš Trefil a Jan Štěrba.

„Hlavním cílem je seznámit se s místními podmínkami a poznat, jak to na místě chodí a co všechno je při soutěži a také v blízkosti závodiště možné. Závodí se na velké vodní ploše, takže jde například o to, aby závodníci zjistili, jak se orientovat v průběhu na trati. Na olympiádu se chystají čtyři roky, takže pro ně bude za rok dobré, že nepůjdou do neznámého prostředí,“ řekl reprezentační trenér Pavel Hottmar. „Rovněž bychom měli zajistit ubytování pro náhradníka a část realizačního týmu, která se pravděpodobně nevejde do oficiální výpravy na olympijské hry. Závod sám o sobě na konci sezony moc vyhrocený nebude, výsledky nejsou hlavním cílem výpravy.“

Předolympijské regaty, která je testem také pro paralympijské hry, se zúčastní 280 sportovců z 55 zemí. Závodit se bude v oblasti Copacabana, z dějiště regaty je výhled na hory i sochu Krista Spasitele a kde se tradičně pořádají zejména veslařské závody. Lodě si závodníci půjčují na místě, teprve na olympijské hry povezou své vlastní.

C2 RaciceKanoista Martin Fuksa absolvuje jak kilometrovou trať, z níž má stříbro z letošního mistrovství světa, tak dvoustovku. Stříbrný medailista ze světového šampionátu Josef Dostál pojede kilometr na singlkajaku, jeho parťáci ze čtyřkajaku Lukáš Trefil a Jan Štěrba usednou do deblkajaku. Čtvrtý člen posádky bronzových olympijských medailistů Daniel Havel již odpočívá po sezoně, kategorie čtyřkajaků není na předolympijské regatě vypsána.

Nominace na předolympijskou regatu: Martin Fuksa (C1 1000 a 200 m), Jaroslav Radoň a Filip Dvořák (C2 1000 m), Josef Dostál (K1 1000 m), Lukáš Trefil a Jan Štěrba (K2 1000 m), Lucie Matoušková (K1 500 m).

Internetové stránky závodu ZDE.

Foto: Ricardo Zerrenner | Riotur (web regaty) a FOTOMALÝ.

Krumlovský maraton

KVM 2018

ME Bělehrad

belgrade2018 logo 1357.jpg

Olympijské naděje

ME juniorů a U23 2017 - Sprint

ME Sprint - Plovdiv 2017

ME Marathon 2017

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

SP Belehrad

logo Belehrad

 

SP SZEGED

logo szeged2017

 

SP Montemor-o Velho

thumb logo sprint SP1

 

Olympijské naděje - Szeged

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

 
nabreziMM
Český svaz kanoistů se stal podepsáním partnerské smlouvy s Městem Kadaň v roce 2008 partnerem projektu Nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani (CZ, 1.09/1.2.00/09.00052).

RSS rychlost