Kanoe.cz

Kdo vyhrává letos, nevyhraje příště, vzhlíží čtyřkajak k odvetě v Riu

MS K4_bronzChvílemi se smáli, jindy ale zvážněli a říkali: Nebylo to stoprocentní. Na výsledek čtyřkajaku na mistrovství světa v Miláně se dá dívat ze dvou úhlů. Buď jako na medailový úspěch, úspěšnou kvalifikaci na olympiádu a návrat na pódium po nevydařených Evropských hrách. Nebo jako na mírné zklamání od lodi, která loni získala zlato. Od olympijských her v Londýně až do červnových Evropských her byli Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál a Jan Štěrba vždy na bedně, až na kanále v Mingačeviru byli čtvrtí. A tak se v Miláně mohli radovat. Jsou

zpět na medailových pozicích. Vyjeli bronz, porazili je jen posádky Maďarska a Slovenska.

„Nechci říct, že jsem zklamaný, protože medaile z mistrovství světa je velmi cenná,“ říkal Štěrba.

Ale...
Štěrba: Z mého pocitu to nebyl úplně stoprocentní závod. Asi nás to trošku bude mrzet, že jsme dvěma lodím vpředu nebyli blíže. Maďaři v sezoně ukázali, že mají velkou formu. A Slováci postavili velmi silný čtyřkajak a jeli v určité euforii, že se po delší době vrátili ke čtyřáku. Byli fantastičtí. Máme vyjetou olympiádu, což je důležité. Převažuje zkušenost. Pokukovali jsme po titulu. Jako obhájci jsme k tomu směřovali. Malinko to mrzí. Bronzová medaile je ale super. Devadesátiprocentní spokojenost.

Celý rozhovor a krátké video najdete ZDE.

Krumlovský maraton

KVM 2018

ME Bělehrad

belgrade2018 logo 1357.jpg

Olympijské naděje

ME juniorů a U23 2017 - Sprint

ME Sprint - Plovdiv 2017

ME Marathon 2017

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

SP Belehrad

logo Belehrad

 

SP SZEGED

logo szeged2017

 

SP Montemor-o Velho

thumb logo sprint SP1

 

Olympijské naděje - Szeged

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

 
nabreziMM
Český svaz kanoistů se stal podepsáním partnerské smlouvy s Městem Kadaň v roce 2008 partnerem projektu Nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani (CZ, 1.09/1.2.00/09.00052).

RSS rychlost