Kanoe.cz

Nominaci na mistrovství světa doplnili kajakář Šlouf a kanoista Palma

mcr ventilKajakář Radek Šlouf a kanoista Karel Palma si na mistrovství republiky vybojovali nominaci pro mistrovství světa v Miláně. Bronzový medailista ze čtyřkajaku ze světového šampionátu do třiadvaceti let Šlouf pojede neolympijskou pětistovku. Devatenáctiletého Palmu čeká olympijská dvoustovka kanoistů.

Šlouf uspěl nejen díky vítězství na pětistovce, ale také díky čtvrtému místu na olympijském kilometru. Pro reprezentačního trenéra Pavla Hottmara je vzhledem k olympijské nominaci důležité, aby závodník pro pětistovku byl v případě potřeby schopen zaskočit i na kilometrové trati.

„Moc se do Milána těším. Na pětistovku jsem si věřil, ale stres jsem měl hlavně z kilometru. Věděl jsem, že na něm můžu být z borců, kteří o nominaci pojedou, třeba šestý. Ale nakonec to dopadlo tak, že kilák jsem z nich zajel nejlépe a celé dva dny jsem se stresoval nejvíc z pětistovky,“ líčil Šlouf.

Závodník pražské Dukly přitom začal sezonu na sprinterské dvoustovce. „Nelituju toho, protože jsem chtěl na mistrovství Evropy v Račicích a jiná možnost nebyla, tak jsem jezdil dvoustovku. Pak jsem se o chlup dostal do třiadvacítkového čtyřkajaku, takže jsem pak začal trénovat na kilák. Od té doby se mi začalo jezdit dobře a začalo mě to pořádně bavit,“ řekl Šlouf.

Reprezentační trenér Pavel Hottmar dodal: „Už od dubna jsem Radkovi doporučoval spíše přípravu na kilometr, kde nakonec uspěl i mezinárodně a dokonce se nominoval i na mistrovství světa v Miláně. Jsem rád, že máme do budoucna tolik kajakářů s perspektivou.“

mcr palmaPalma si místo pro dvoustovku, kterou vzhledem k časovému programu nemůže v Miláně jet Martin Fuksa, vybojoval v přímém souboji s Danem Drahokoupilem, který vyhrál druhý nominační závod. „Foukal protivítr a tím, že jsem těžší, jsem měl asi největší výhodu ze startovního pole. Jsem rád, že jsem toho využil,“ řekl Palma.

Na republikový šampionát se připravoval právě s Drahokoupilem, s nímž trénuje v Nymburce pod vedením Josefa a Petra Fuksových. „Bylo to nervově možná trochu vypjaté. Měl jsem mečbol na druhém nominačním závodě, kdybych býval vyhrál, mohlo být rozhodnuto. Ten jsem nevyužil, takže jsem věděl, že musím vyhrát a že nic jiného neexistuje, pokud si chci letos zazávodit. Vnímal jsem váhu tohoto závodu, ale nenechal jsem se tím naštěstí zlomit.“

Kompletní výsledky najdete ZDE.

ME Bělehrad

belgrade2018 logo 1357.jpg

Olympijské naděje

ME juniorů a U23 2017 - Sprint

ME Sprint - Plovdiv 2017

ME Marathon 2017

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

SP Belehrad

logo Belehrad

 

SP SZEGED

logo szeged2017

 

SP Montemor-o Velho

thumb logo sprint SP1

 

Olympijské naděje - Szeged

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

 
nabreziMM
Český svaz kanoistů se stal podepsáním partnerské smlouvy s Městem Kadaň v roce 2008 partnerem projektu Nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani (CZ, 1.09/1.2.00/09.00052).

RSS rychlost