Kanoe.cz

Rychlostní kanoisty čeká na mistrovství republiky boj o tituly i nominace

C2 raciceO domácí tituly, o místa v nominaci pro světový šampionát dospělých či mistrovství Evropy juniorů a do 23 let se bude od pátku 31. července do neděle 2. srpna závodit na mistrovství republiky rychlostních kanoistů v Račicích.

S výjimkou mistra světa na singlkajaku Josefa Dostála, který má na této trati nominaci pro Milán jistou a dal přednost volnu před nadcházejícím soustředěním v Kadani, se na kilometrové trati představí kompletní špička včetně šampionů ze čtyřkajaku Daniela Havla, Lukáše Trefila, Jana Štěrby nebo vicemistrů světa do 23 let na deblkajaku Jakuba Špicara a Jakuba Zavřela.

Kilometrový závod bude hrát roli i v tom, kdo se vedle této šestice představí v Miláně na neolympijské pětistovce. „Nominovaný reprezentant totiž bude částečně také náhradníkem do disciplín na kilometru,“ vysvětlil reprezentační trenér Pavel Hottmar.

koziskova anna_raciceZ olympijských disciplín je pro Milán mezi muži volná už pouze dvoustovka singlkanoistů. V kategorii žen zbývá nominovat také pouze jednu závodnici, kdy by Anna Kožíšková měla potvrdit svou pozici ve čtyřkajaku s Andreou Havlovou, Janou Šebestovou a Michaelou Mlezivovou, který také nebude chybět na startu šampionátu.

Elitní závodníci budou v Račicích startovat tréninkově. Kanoista Martin Fuksa se předvede domácímu publiku na pětistovce, deblkanoisté Jaroslav Radoň a Filip Dvořák pojedou kilometr i poloviční trať, kajakáři Havel se Štěrbou, Špicar se Zavřelem i Lukáš Trefil mají v plánu vedle individuálního kilometru také pětistovku na deblkajaku.

Podrobné informace včetně časového rozpisu najdete ZDE.

ME Bělehrad

belgrade2018 logo 1357.jpg

Olympijské naděje

ME juniorů a U23 2017 - Sprint

ME Sprint - Plovdiv 2017

ME Marathon 2017

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

SP Belehrad

logo Belehrad

 

SP SZEGED

logo szeged2017

 

SP Montemor-o Velho

thumb logo sprint SP1

 

Olympijské naděje - Szeged

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

 
nabreziMM
Český svaz kanoistů se stal podepsáním partnerské smlouvy s Městem Kadaň v roce 2008 partnerem projektu Nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani (CZ, 1.09/1.2.00/09.00052).

RSS rychlost