Kanoe.cz

Úspěšný evropský šampionát: tři medaile a pět čtvrtých míst

medailek4Dvě zlaté medaile a bronz, k tomu pět čtvrtých míst a celkem sedmnáct finálových účastí. S takovým výsledkem zvládli rychlostní kanoisté mistrovství Evropy v domácím prostředí v Račicích. „Vyrovnali jsme bilanci z minulé sezony, hodně umístění je povzbuzujících, musíme být spokojení,“ řekl reprezentační trenér Pavel Hottmar.

Potřetí v řadě získali na mistrovství Evropy zlaté medaile Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál a Jan Štěrba na čtyřkajaku a také kanoista Martin Fuksa na neolympijské pětistovce. „Je to slušná sbírka, chtěli jsme doma titul obhájit, ale pro nás to je zejména dobrý začátek do sezony. Hlavní cíl je mistrovství světa v Miláně,“ řekl Josef Dostál.

medaileK4sampusSvětový šampion na singlkajaku sice na evropském šampionátu neprošel do finále v individuální disciplíně, ale v týmu mohl slavit. „Pepa tady nepředvedl, čeho je schopen, ale ve čtyráku to bylo super. Myslím, že i my tři máme do sezony nějakou rezervičku. To je povzbudivé, můžeme se posunout individuálně a to může čtyrák vystřelit dál do sezony,“ dodal zadák posádky Jan Štěrba.

Kajakáři si užili rituál z formule 1 a sebe i další posádky postříkali před tribunou zaplněnou fanoušky šampaňským. „Atmosféra byla super, hnala nás dopředu, byl to takový náš pátý motor,“ říkal Daniel Havel. Kanoista Martin Fuksa přidával: „Nejvíc jsem si to uvědomil na stupních vítězů, kdy začali všichni na tribuně řvát. Velmi si jejich povzbuzování ceníme.“

medailefuksaFuksa si vedle zlata na pětistovce připsal dvě čtvrtá místa z olympijských tratí 1000 a 200 metrů. „Obrovským překvapením je to, že předvedl takový výkon v porovnání se specialisty. I jeho táta jako trenér tomu nemohl věřit, a to ho vidí na tréninku každý den,“ řekl reprezentační trenér.

medaileK2Bronz získali už v sobotu Daniel Havel a Jan Štěrba na deblkajaku na 1000 metrů. „Ale na mistrovství světa v Miláně, kde se jede o olympiádu, vsadíme všechno na jednu kartu. Čtyřkajak jezdí bezvadně už čtvrtou sezonu, nemá cenu tříštit síly,“ řekl Havel. Štěrba dodal: „Když to vyjde, pak bychom mohli jet v Riu i debla.“

Čtvrtí byli deblkanoisté Jaroslav Radoň a Filip Dvořák na olympijském kilometru, na poloviční trati dojeli šestí. „K medaili nebylo na pětistovce daleko, ale soupeři na druhé straně byli skrytí a víc jsme je sjet nedokázali. Hlavní je pro nás ale kilometrová trať, kterou jsme v sobotu odjeli velmi slušně, a věřím, že naše výkony povedou vzestupnou tendencí směrem ke světovému šampionátu v Miláně,“ řekl Jaroslav Radoň.

Čtvrtá místa si připsala i čtyřkanoe ve složení Tomáš Janda, Dan Drahokoupil, Vojtěch Ruso a Radek Miškovský a kanoistka Jana Ježová. „Jsem počtvrté čtvrtá, takže jsem trochu zklamaná. Myslela jsem si, že by to tentokrát mohlo stačit na bronz, ale soupeřky byly rychlejší. Možná mi chybí ještě větší síla,“ řekla Ježová.

Pátý dojel kajakář Jakub Špicar na pětistovce. „Už na nominačním závodě překvapil příjemně, je nadějí navíc na vyjetí postupového místa pro olympiádu. Výrazně se dotáhl na nejlepší borce,“ řekl Pavel Hottmar.

Kompletní výsledky najdete ZDE.

Autor fotografií: FOTO MALÝ

Olympijské naděje

ME juniorů a U23 2017 - Sprint

ME Sprint - Plovdiv 2017

ME Marathon 2017

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

SP Belehrad

logo Belehrad

 

SP SZEGED

logo szeged2017

 

SP Montemor-o Velho

thumb logo sprint SP1

 

Olympijské naděje - Szeged

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

 

nabreziMM
Český svaz kanoistů se stal podepsáním partnerské smlouvy s Městem Kadaň v roce 2008 partnerem projektu Nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani (CZ, 1.09/1.2.00/09.00052).

RSS rychlost