Kanoe.cz

Rychlostní kanoisté mohou být hvězdami české výpravy pro premiérové Evropské hry v Baku

Za necelých šest měsíců, přesně 12. června 2015, začne v ázerbajdžánském Baku na šest tisíc sportovců bojovat o historicky první medaile z Evropských her. Starý kontinent se tak dočká své multisportovní soutěže pod patronátem sdružení Evropských olympijských výborů. Rychlostní kanoisté by měli patřit mezi opory české výpravy.

„V tuto chvíli máme přes 60 přidělených míst a předpokládáme, že do Baku odjede přibližně 130 českých sportovců," řekl sportovní ředitel ČOV Martin Doktor, dvojnásobný olympijský vítěz v kanoistice.
Kompletní složení výpravy bude známé na konci dubna příštího roku. „Netroufnu si v tuto chvíli věštit, kdo z Čechů by mohl v Baku útočit na příčky nejvyšší. Věřím plážovým volejbalistům, judistům, střelcům, cyklistům a samozřejmě kanoistům," dodal Doktor.
Na hry se chystá dvojnásobný mistr světa z letošního roku, kajakář Josef Dostál: „Evropské hry se mi hodí do termínové listiny, jsou mezi mistrovstvím Evropy v Račicích a srpnovým světovým šampionátem v Miláně, kde nám už půjde o kvalifikaci na olympijské hry v Riu. A navíc osobně rád cestuju, poznávám nové kultury."
Na rozhovor s Josefem Dostálem k tématu Evropských her ve Sportovních zprávách se můžete podívat zde: http://www.ceskatelevize.cz/sport/exkluzivne-na-ct-sport/294824-graclik-pred-esh-nekterych-cechu-se-tykat-nebudou-jsou-moc-dobri/.
Na Evropských hrách se setkají reprezentanti olympijských a neolympijských sportů či disciplín, mezi které patří například. karate a sambo, plážový fotbal či basketbal 3x3. „Bude to sportovní podívaná se vším, co k ní patří. Ceremoniály, kvalitně připravenými sportovišti a v první řadě špičkovými soutěžemi. Pro některé sporty a disciplíny jde navíc o jedinečnou příležitost prezentovat se na mezinárodní scéně," vyzdvihnul záměr her předseda ČOV Jiří Kejval.
Pro kanoisty se jedná o sportovně zajímavou akci. „Věříme, že naši kajakáři a kanoisté získají v Baku medaile a prověří formu zhruba dva měsíce před přísnou olympijskou kvalifikací, která je čeká na mistrovství světa v Miláně," řekl reprezentační trenér Pavel Hottmar.
Dodal, že po společenské a poznávací stránce bude tato sportovní událost velmi zajímavá. „Škoda jen, že sportoviště kanoistiky je tak vzdálené od centra Evropských her. Ovšem zvítězit na evropských hrách bude velkou prestiží, a kdo se umístí v silné evropské konkurenci v popředí, bude si právem dělat ambice také na úspěch na světovém šampionátu 2015 a olympiádě 2016."

Základní informace:
• Evropské hry v Baku se konají od 12. do 28. června 2015 (závody v rychlostní kanoistice proběhnou od 14. do 16. června)
• Celkem 20 sportů (16 olympijských a 4 neolympijské); 31 disciplín z toho 25 olympijských; 253 sad medailí
• 11 sportům (z toho 15 disciplínám) se nabízejí různé kvalifikační příležitosti pro LOH 2016, např. stolní tenisté, triatlonisté a střelci mají v Baku přímou kvalifikaci pro Rio
• Kompletní výčet sportů: plavecké sporty / lukostřelba / atletika / badminton / basketbal 3x3 / plážový fotbal / box / rychlostní kanoistika / cyklistika / šerm / gymnastika / judo / karate / sambo / střelba / stolní tenis / taekwondo / triatlon / volejbal + plážový volejbal / zápas
• S organizací bude pomáhat na 12 tisíc dobrovolníků.
• Oficiální stránky: www.baku2015.com

Text: ČOV a Barbora Žehanová, foto: www.baku2015.com

Baku crystal hall

Krumlovský maraton

KVM 2018

ME Bělehrad

belgrade2018 logo 1357.jpg

Olympijské naděje

ME juniorů a U23 2017 - Sprint

ME Sprint - Plovdiv 2017

ME Marathon 2017

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

SP Belehrad

logo Belehrad

 

SP SZEGED

logo szeged2017

 

SP Montemor-o Velho

thumb logo sprint SP1

 

Olympijské naděje - Szeged

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

 
nabreziMM
Český svaz kanoistů se stal podepsáním partnerské smlouvy s Městem Kadaň v roce 2008 partnerem projektu Nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani (CZ, 1.09/1.2.00/09.00052).

RSS rychlost