Kanoe.cz

Bronzoví olympijští medailisté ze čtyřkajaku nahánějí motorový člun, volno si zpestřili bowlingem i rybařením

k4 mala hlavy me 14Podle jednoduchého hesla se řídí soustředění bronzových olympijských medailistů ze čtyřkajaku před mistrovstvím světa v Moskvě. „Mohou spát, jíst a trénovat," říká Jerzy Dziadkowiec, který vedle trenéra Karla Leštiny pomáhá s přípravou elitní české lodi na vrchol sezony. Práce na sladění posádky probíhá tento týden v Kadani, kde má čtyřkajak na vodní nádrži vytyčenou kilometrovou dráhu, již využívají i Jakub Adam a Pavel Davídek na deblkajaku.

„Vždycky odjedou trať, motorový člun jede s nimi a pak se otočí zpátky. Jerzy s Karlem nám hlásí, za kolik dali na motoráku ten kilák, abychom měli porovnání před čtyrákem. Zatím nás dost mastěj. My to dáváme pod tři minuty, oni lehce přes minutu," líčil s úsměvem zadák čtyřkajaku Jan Štěrba.
Režim se dvěma tréninky na vodě za den, posilováním a během zpestřil evropským šampionům z posledních dvou let ve středu volný den. „Večer před ním jsme si zahráli bowling, užili jsme si trochu srandy, ale jinak je to opravdu jen voda, jídlo, spánek," říkal Lukáš Trefil.
S tréninkovým parťákem Jakubem Adamem se o volném dnu chystal na výlet za známými do nedalekého Kláštěrce nad Ohří. „Dřív jsme sem jezdívali pravidelněji na soustředění, ubytovaní jsme byli v Klášterci v kempu, tak tam pojedeme na návštěvu."
To Josef Dostál si o volnu přivstal. Budíček měl ještě před šestou ranní, aby mohl vyrazit za svou oblíbenou zábavou – na ryby. Poprvé rybařil v tak velkém revíru, ale ve vysokých holinách si v Ohři ulovil oběd – dva pstruhy. Daniel Havel si naplánoval relaxaci s filmem, Jan Štěrba s knihou. „Přečtu si pár stránek z pátého pokračování Hry o trůny, které ještě nebylo zfilmované."
Po tréninku v Kadani čeká kajakáře, kteří po loňském stříbru budou na mistrovství světa společně chtít zaútočit na zlato, dvoudenní volno. „Pak ještě máme v plánu třídenní vyladění v Račicích, trochu si odpočineme a už se letí do Moskvy. Zdraví zatím drží a nálada je dobrá," dodal Jan Štěrba.

TEXT: Barbora Žehanová

k4 kadan plato

MEJ & U23 Račice

 

RSS rychlost