Kanoe.cz

Sezonu stihnu normálně už od začátku, pochvaluje si Trefil

Původně měl kajakář Lukáš Trefil zkraje dubna kvůli zlomenině záprstní kosti na levém ukazováčku teprve začít pádlovat, místo toho už však tou dobou dokončil soustředění v Itálii. "Sám jsem docela překvapený, že se to zatáhlo takhle rychle. Nad očekávání. Nakonec sezonu stihnu celkem normálně hned od začátku," těšilo člena bronzového čtyřkajaku z olympijských her v Londýně.

Ruku si pochroumal na lyžařském soustředění v Livignu, musel na operaci. Kost mu lékaři vyspravili šrouby, které Trefila mírně omezují. "Ale i přesto, že prst plně neohnu a pádlo jím úplně neobejmu jako normálně, při pádlování mě to nijak neomezuje. Občas mě to trochu bolí, ale není to tak hrozné. To holt musím kousnout," líčil Trefil.
Prst má trochu nakřivo, ale pokud to bude třeba, lékaři mu ho narovnají zřejmě až v době, kdy skončí s pádlováním. Šrouby zmizí dřív. Po této, možná po další sezoně. "Za tři měsíce mám jet na kontrolu, podle toho, jak to bude vypadat, mi doktor řekne, kdy by byly k vyndání. Záleží na dohodě, kdy se to hodí mně," řekl Trefil, o jehož ruku pečuje doktor Kebrle ve Vysokém nad Jizerou. "Je to největší špička přes zranění rukou u nás."
Během února Trefil posiloval pod vedením Romana Gomoly a hlavně běhal – zhruba deset kilometrů za den. "Nakonec jsem běhal skoro každý den, co jsem chodil něco dělat. Nebyla to pro mě žádná novinka. Jako junior jsem měl růstový problém v zápěstí a nemohl jsem na vodu a posilovat. A před třemi lety jsem si natáhl prsní sval, taky jsem před jarní sezonou jen běhal."
Jakmile mu lékař dovolil ruku zatěžovat, sednul do lodě. Absolvoval dvoutýdenní soustředění v Itálii s tréninkovou skupinou Jana Součka. Při zahájení vodácké sezony na Vltavě na konci března pak na pětikilometrové trati na singlkajaku vyhrál Memoriál Dr. Karla Popela. "Byl to tréninkový závod. Naposledy jsem ho jel asi před pěti lety, tak jsem si oprášil vzpomínky."
Od pondělka trénuje v Račicích s Josefem Dostálem. "A s Kubou Adamem, který s námi jezdí ve skupině." O velikonočním víkendu pak reprezentanty čekají nominační závody. Ač za sebou nemá žádný zásadní test, Trefil je před startem sezony v klidu. "Myslím, že jezdím normálně. Jarní kvalifikace napoví."

Text Barbora Žehanová

L.Trefil  kopie

Krumlovský maraton

KVM 2018

ME Bělehrad

belgrade2018 logo 1357.jpg

Olympijské naděje

ME juniorů a U23 2017 - Sprint

ME Sprint - Plovdiv 2017

ME Marathon 2017

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

SP Belehrad

logo Belehrad

 

SP SZEGED

logo szeged2017

 

SP Montemor-o Velho

thumb logo sprint SP1

 

Olympijské naděje - Szeged

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

 
nabreziMM
Český svaz kanoistů se stal podepsáním partnerské smlouvy s Městem Kadaň v roce 2008 partnerem projektu Nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani (CZ, 1.09/1.2.00/09.00052).

RSS rychlost