Český pohár v maratonu 2018

Žebříček po šesti závodech sezóny 2018 PDF ZDE

Mistrovství světa v maratonu

V Portugalském Vila Verde začíná mistrovství světa v maratonu.

Ve čtvrtek v našich barvách startují junioři Káťa Mílová, Jan Dolejší a Ondra Mašek.

V sobotu na singlech jedou Anna Kožíšková, Jakub Březina, Jakub Adam a Pavel Davídek.

V neděli pojedou na deblech Kožíšková - Mílová a Březina - Dlouhý.

Mistrovství Evropy v Maratonu

Na MEM do Chorvatského Metkoviče právě odjela skupina reprezentantů.

Ve čtvrtek ráno bude závodit juniorka Káťa Mílová, v sobotu ráno na C1 Jakub Březina a na K1 Anna Kožíšková, odpoledne Jakub Adam a David Kotrč.

V neděli pak pojedou posádky ráno C2 Březina - Dlouhý, odpoledne K2 bratři Pavlíkové.

Svoje závody už ukončili veteráni. Čeští sportovci posbírali 9 medailí. Komplet výsledky najdete na: http://metkovic2018.spotfokus.com/

Světový pohár v maratonu v portugalském Viano do Castelo

Jakub Březina se na obouch tratích vešel do TOP 10. Ve sprintu skončil sedmý a v maratonu na pátém místě.

Závodilo se na tekoucí řece, maraton v neděli prodloužil velký vítr.

Výsledky obecných testů RDJ

beh drahaV sobotu 27.1. byla ve Sportovním centru Nymburk prověřena kondice juniorské reprezentace. Testy proběhly v tradičních disciplínách: benč max. kg, přítah max. kg, maximální počet shybů, počet opakování v benči i přítahu s 50% vlastní hmotnosti za 2min, běh 1500 / 800m, plavání 200m.

Nominační kritéria a plány reprezentačních družstev

Postupy při výběru reprezentantů na všechny vrcholné soutěže v sezóně 2018

Maratonci na druhém SP v Číně

Jakub Březina vyjel 2 ZLATÉ medaile na druhém závodu SP v Číně, za kterým se náš úzký tým přesunul do Shanghaje. Oba závody (krátký i dlouhý) jel systémem start - cíl, celou trať vedl a postupně ujel všem soupeřům. Pavel Davídek dojel v dlouhém závodě na pátém a v krátkém na šestém místě. Obě tratě se pohyboval ve druhé skupině. Anna Kožíšková skončila v krátkém závodě na pátém a v dlouhém na devátém místě. Anča si při obou závodech bohužel prošla zdravotními i technickými problémy, přesto bojovala až do cíle.

Závodilo se na užší řece s betovými zdmi, kde se celou dobu závodu držely vlny, na pujčených lodích, za polojasného počasí a 20°C.

Maratonci na SP v Číně

Maratonci mají na Světovém poháru v Čínském Shaoxing už 4 medaile!

V krátkém závodě (3 km s 2 přeběhy na 3 okruzích) zjískali Jakub Březina i Anna Adamová stříbrné medaile. V dlouhém maratonu pak Anna ve své disciplíně K1 vyhrála a Jakub bral na C1 opět stříbro. Z naší trojice závodníků dojel ještě Pavel Davídek na K1 pátý v dlouhém a devátý v krátkém závodě.

Maratonci testují závodní trať, kde proběhne za dva roky Mistrovství světa. Zároveň si organizátoři ověřují, co je vše potřeba k uspořádání takového závodu, který tu bude poprvé. Závodní trať je na malém vodním kanálu, kterých je kolem nespočet, voda je obezděná a rozbitá vlnami.

V příštích dnech se všichni přesouvají na druhý závod do Šanghaje.