Kanoe.cz

Kanoista Fuksa v rozjížďce na Světovém poháru v Poznani i ve vlnách předčil největší rivaly

mata C1 1000 Duisburg vodaKanoista Martin Fuksa vyhrál na Světovém poháru v polské Poznani na kilometru rozjížďku, ve které se potkal se dvěma největšími rivaly. Trojnásobného olympijského vítěze Sebastiana Brendela z Německa předčil o čtyři desetiny. Brazilec Isaquias Dos Santos byl čtvrtý za Kubáncem José Cordovou. „Byl to boj, ale já to nevzdám,“ ulevil si Fuksa v Poznani, která je proslulá nepříznivým počasím. „Je tu větrno, vlny trochu jsou, ale ještě to není opravdické poznaňské peklo,“ dodal reprezentační trenér Pavel Hottmar.

 

Martina Fuksu, stejně jako Jakuba Březinu, čeká v pátek na kilometru semifinále. Do něj hladce postoupil také Josef Dostál, který vyhrál svou rozjížďku mezi kajakáři na kilometru před Kanaďanem Simonem McTavishem a Belgičanem Artuurem Petersem. Naopak Pavel Davídek na této trati vypadl.

Do semifinále na dvoustovce postoupili kanoistka Jana Ježová, kanoista Dan Drahokoupil a kajakář Filip Šváb, který na deblkajaku s Ondřejem Bišickým na nejkratší trati prošel ze druhého místa v rozjížďce přímo do nedělního finále.

Kompletní výsledky najdete ZDE. Livestream z prvního dne pak ZDE.

MEJ & U23 Račice

 

RSS rychlost