Finále na mistrovství Evropy v Auronzu si zajistilo dalších šest posádek

P1060861Dalších šest českých posádek si vybojovalo místo ve finále mistrovství Evropy juniorů a do 23 let v rychlostní kanoistice. Do nedělních finále na pětistovce postoupili v juniorské kategorii kajakářka Kateřina Zárubová a kajakář Jan Vorel, který vyhrál své semifinále. V kategorii do 23 let se představí loňský bronzový medailista, kajakář Jakub Zavřel. Finále si zajistili také Petr Fuksa a Daniel Kořínek na deblkanoi. Na dvoustovce si navíc vybojovala finále kanoistka Denisa Řáhová.

Už v sobotním finálovém bloku se v italském Auronzu představí kajakář Tomáš Veselý, který byl druhý ve svém semifinále na kilometru kategorie do 23 let. V prvním sobotním závodě se bude startovat od 9:00 juniorský kajakář Ondřej Mašek, který na kilometru pojede finále B. To ho pak v neděli čeká i ve čtyřkajaku s Tomášem Sobíškem, Josefem Záhorou a Jakubem Brabcem. Zatím má český tým čtrnáct finálových účastí. Dalších šest posádek čeká v sobotu odpoledne semifinále na dvoustovce.

Sobotní finalisté: 9:28 Sofie Kinclová (K1 1000 m juniorky), 9:56 Vilém Kukačka, Jan Vorel (K2 1000 m junioři), 10:03 Jiří Minařík, Jiří Zalubil (C2 1000 m junioři), 10:47 Tomáš Veselý (K1 1000 m, U23), 11:29 Vojtěch Procházka, Jakub Stejskal (K2 1000 m, U23).