Kanoe.cz

Na pětistovce získali domácí tituly Dostál, Fuksa i Kožíšková

mcr K1_500Kajakářská pětistovka mužů byla nejnabitějším závodem letošního mistrovství republiky. Ve finále zápolila kompletní sestava bronzových olympijských medailistů ze čtyřkajaku a pětice medailistů ze závodů v kategorii do 23 let. Titul získal s náskokem necelých dvou vteřin Josef Dostál před Danielem Havlem, třetí byl Radek Šlouf.

„Byl to trénink, abychom si vyzkoušeli něco kratšího, rychlejšího. Forma zatím není špatná,“ řekl Josef Dostál, který dopoledne kromě rozjížďky ještě trénoval. „Takže jsem dvě hodiny před závodem spal, protože mi chyběly síly, několikrát jsem odkládal budík. Ale ne olympiádě tohle dělat nebudu, na kilometr je nutné se jít rozjet.“

Na stupně vítězů s sebou vzal maličkého bratra Olivera, který převzal medaili místo něj. „Měl jsem v ruce lahev s vodou a táta bráchu, takže jsem je vyměnil a vzal jsem bráchu s sebou,“ dodal.

Stříbrný Daniel Havel se na souboj s Dostálem těšil. „Pětistovka je pro nás v tuhle dobu skvělý trénink, přišlo vhod dát si takový ostrý start. Užil jsem si to, protože tu byla rodina, kamarádi. A jsem rád, že jsem si tenhle závod zajel i proti Pepovi, protože jsme proti sobě dva roky nejeli. I když to byla pětistovka, byla to pro mě výzva a jsem rád, že jsem si takhle mohl zazávodit,“ uvedl Havel, který sice původně měl jet ještě v neděli na deblkajaku na dvoustovce, ale dá přednost volnu.

Třetí byl v závodě, na jehož závěr se můžete podívat zde, Radek Šlouf. „Závod byl super, mně se to sešlo akorát na finále. V rozjížďce a v semifinále jsem se nemohl srovnat s technikou, nebyl jsem na to koncentrovaný. Na finále jsem zapojil všechno, co bylo třeba, takže super. Na jaře mě předjel jen Pepa Dostál, ale to nejel Daneš Havel. Pro mě to byla super jízda.“

mcr K1_zenyMezi ženami na pětistovce vyhrála Anna Kožíšková před Lucií Matouškovou a Lucií Krpatovou.

Kanoista Martin Fuksa jako tradičně v domácí konkurenci s přehledem vyhrál po kilometru také pětistovku. „Jelo se mi pěkně, jak v rozjížďce, tak ve finále. V pátek jsem měl před kilometrem ještě trénink, dneska už ne. Jen mě mrzí, že nefoukalo do zad a nemohl jsem zlepšit čas. Jinak pohodička, bylo to dobré, mám další titul,“ řekl Fuksa, který v neděli pojede i dvoustovku.

Fotografie ze závodů i slavnostního zahájení najdete na Facebooku rychlostní kanoistiky.

Kompletní výsledky jsou ZDE.

Krumlovský maraton

KVM 2018

ME Bělehrad

belgrade2018 logo 1357.jpg

Olympijské naděje

ME juniorů a U23 2017 - Sprint

ME Sprint - Plovdiv 2017

ME Marathon 2017

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

SP Belehrad

logo Belehrad

 

SP SZEGED

logo szeged2017

 

SP Montemor-o Velho

thumb logo sprint SP1

 

Olympijské naděje - Szeged

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

 
nabreziMM
Český svaz kanoistů se stal podepsáním partnerské smlouvy s Městem Kadaň v roce 2008 partnerem projektu Nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani (CZ, 1.09/1.2.00/09.00052).

RSS rychlost