Kanoe.cz

Mistrovské tituly na kilometru brali kanoista Fuksa i olympijský čtyřkajak

martin fuksa_bratr_petr_fuksaKanoista Martin Fuksa vyhrál s náskokem pěti vteřin kilometrový závod na mistrovství republiky, první ze tří předolympijských testů na domácí půdě v Račicích. „Táta má sedmdesát titulů, tak je potřeba ho dohnat. Teď jsem na šestadvaceti, snad tu získám ještě dva a dost let mě ještě čeká,“ říkal s úsměvem Fuksa, který v sobotu bude závodit na pětistovce a v neděli na dvoustovce.

V závodě se nevydal na sto procent. „Teď fakt dost trénuju, takže sil není tolik. Řekli jsme si, že zkusím naplno spíš pětistovku, kilák je hodně dlouhý, tam by mi ubylo hodně sil. Čas jsem ale jel celkem solidní, jsem spokojený,“ dodal Fuksa.

Naopak se vytrápili členové čtyřkajaku Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál a Jan Štěrba, kteří s náskokem pěti sekund zvítězili před posádkou čtyřkajaku do 23 let Jakub Špicar, Lukáš Nepraš, Jakub Zavřel, Radek Šlouf. Třetí byli junioři Michal Čeřovský, Jakub Stejskal, Vojtěch Procházka a Martin Sobíšek.

K4„Jízda to špatná nebyla. Splnili jsme asi největší úkol, že nás závod bolel. Jsme teď v nejtěžší fázi tréninku, je tam trochu únava. S jízdou jsem spokojený. Tenhle týden jsem byl hodně unavený a myslím si, že na to, v jaké jsme fázi tréninku, to bylo dobré,“ řekl háček posádky Daniel Havel.

Vicemistr světa na singlkajaku Josef Dostál přidával: „Byl to ostrý trénink. Zvládli jsme jet naplno, Lukáš říkal, že mu bylo na zvracení. Akorát v traťovém tempu se v lodi musíme ještě víc sjet.“

Závod singlkajakářů vyhrál Jakub Špicar před Jakubem Zavřelem. „V Praze se mi jezdilo dobře, tady těžko. Ještě mě čekají příští víkend další závody,“ řekl Jakub Špicar. Všichni elitní kajakáři by se měli v sobotu utkat o titul na pětistovce.

Kompletní výsledky najdete ZDE.

Finiš jízdy čtyřkajaků si můžete prohlédnout ZDE.

ME Bělehrad

belgrade2018 logo 1357.jpg

Olympijské naděje

ME juniorů a U23 2017 - Sprint

ME Sprint - Plovdiv 2017

ME Marathon 2017

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

SP Belehrad

logo Belehrad

 

SP SZEGED

logo szeged2017

 

SP Montemor-o Velho

thumb logo sprint SP1

 

Olympijské naděje - Szeged

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

 
nabreziMM
Český svaz kanoistů se stal podepsáním partnerské smlouvy s Městem Kadaň v roce 2008 partnerem projektu Nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani (CZ, 1.09/1.2.00/09.00052).

RSS rychlost