Kanoe.cz

Olympijské naděje potvrdily, že rychlostní kanoistice vyrůstají další talenti

spolecna OHN14Šest zlatých trofejí, čtrnáct celkově. Třetí místo v bodovém pořadí zemí, čtvrté v medailové tabulce. S báječnou bilancí se vrátili nejmladší čeští reprezentanti z regaty Olympijských nadějí v Piešťanech. Ta je největší akcí sezony pro závodníky, kteří ještě nespadají do juniorské kategorie. Český tým v rámci 44 finálových účastí ukázal, že mu vyrůstají další talentovaní závodníci a závodnice.

„S výsledky jsem spokojený, oproti loňskému jednomu zlatu je letošní bilance příjemná. Celý tým dobře fungoval. Musím poděkovat osobním trenérům, na kterých jsou výsledky mládeže závislé," uvedl reprezentační trenér Pavel Hottmar. „Kdo se dokáže prosazovat na Olympijských nadějích, má určitě potenciál do budoucna, i když vývoj závodníků samozřejmě závisí na řadě dalších okolností a cesta k úspěchu mezi juniory nebo dokonce mezi dospělými bude pro tyto naděje velmi obtížná."
Čtyři zlaté trofeje ve tvaru hvězd si z Piešťan dovezl kanoista Kryštof Hájek, bronzový medailista z Olympijských her mládeže, který ve své kategorii vyhrál na tratích 1000, 500 i 200 metrů a k tomu triumfoval na dvoustovce se čtyřkanoí. V té klečel i Petr Fuksa, který vzbuzoval i mezi zahraničními účastníky pozornost podobnými výkony, jaké v téže věkové kategorii předváděl i jeho starší bratr Martin. Z nymburské líhně jsou také zbylí dva členové C4 Daniel Kořínek a Filip Vohradský a především David Volák, vítěz nejmladší sprintérské kategorie kajakářů.
Mezi kajakáři udělali velký dojem sparťanští závodníci, kteří by od příštího roku měli mít možnost prosazovat se mezi juniory, ačkoli budou v této kategorii závodit se soupeři o tři roky staršími. Čtrnáctiletý Jan Vorel připomíná vzrůstem světového šampiona Josefa Dostála.
„Má dispozice, je vysoký, hlavně ho kanoistika baví, takže jí žije. Je poctivý v tréninku a je šikovný. Něco mu řeknu a on je schopný to hned udělat," řekl Jan Andrlík, který trénuje také další možnou budoucí špičkovou závodnici, Sofii Kinclovou. „Je z rodiny olympijského medailisty Bóži Karlíka. Má cit pro pádlování," dodal Andrlík.

Kompletní výsledky najdete zde: http://oh2014.canoe.sk/default/results/
Záznamy závodů najdete zde: http://www.youtube.com/user/canoeingslovakia/videos
Fotografie na Facebooku jsou zde: https://www.facebook.com/rychlostnikanoistika

Text: Barbora Žehanová

bis-klem

MEJ & U23 Račice

 

RSS rychlost