Kanoe.cz

Trenér Pedro Dvořák vychoval stovky kanoistů. Podívejte se na jeho medailonek v Olympijském magazínu

pedro 003Jako trenér učil pádlovat stovky kanoistů, z nichž se desítky dostaly do reprezentace. Díky tomu byl Bedřich „Pedro" Dvořák letos uveden do Síně slávy Unie profesionálních trenérů, k čemuž mu při slavnostním večeru gratuloval vnuk Filip, jenž s Jaroslavem Radoněm získal na deblkanoi například dva bronzy na loňském mistrovství světa. Medailonek nejstaršího člena kanoistického klanu Dvořáků uvedl Olympijský magazín, reportáž začíná zhruba v čase 23:00 a podívat se můžete ZDE.

Pedro Dvořák začínal s kanoistikou v roce 1942 v SK Smíchov, o šest let později přestoupil do Klubu vodních sportů Praha, který se pro něj stal srdeční záležitostí. Vždyť teprve letos odešel z funkce sportovního manažera klubu, který se drží na vrcholu mezi českými oddíly.
Závodil na deblkanoii, pak jako trenér pomohl vychovat několik generací závodníků a reprezentantů, mezi něž patří například členové současného bronzového čtyřkajaku z her v Londýně Jan Štěrba či Josef Dostál. Trénovat začal Bedřich Dvořák v roce 1954, podílel se také na vedení juniorského národního družstva. Kariéru kouče ukončil v roce 2008.
V medailonku uvidíte například také záběry ze čtvrtého místa jeho syna Libora Dvořáka, který pokračuje v rodinné tradici jako trenér.

Text Barbora Žehanová

ME Bělehrad

belgrade2018 logo 1357.jpg

Olympijské naděje

ME juniorů a U23 2017 - Sprint

ME Sprint - Plovdiv 2017

ME Marathon 2017

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

SP Belehrad

logo Belehrad

 

SP SZEGED

logo szeged2017

 

SP Montemor-o Velho

thumb logo sprint SP1

 

Olympijské naděje - Szeged

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

 
nabreziMM
Český svaz kanoistů se stal podepsáním partnerské smlouvy s Městem Kadaň v roce 2008 partnerem projektu Nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani (CZ, 1.09/1.2.00/09.00052).

RSS rychlost