Kanoe.cz

Nemocné Kožíškové pomohly k maratonským medailím vana plná ledu i voda z řeky

Kvůli obrovskému vedru v kombinaci s klimatizací Annu Kožíškovou na mistrovství světa v maratonu sice pořádně potrápilo nachlazení, přesto vytrvalá kajakářka získala v Oklahomě dvě medaile. Po bronzu na individuální trati vybojovala s Lenkou Hrochovou stříbro na deblkajaku a získala dvě medaile stejně jako před rokem.

„Jsem neskutečně šťastná," říkala pak. „Obhajoba je vždy těžká a mně se podařilo získat šestou, respektive sedmou medaili z mistrovství světa od roku 2008."
Na oslavě při grilovačce u české rodiny, kterou český tým potkal na závodišti, však neměla na alkohol ani pomyšlení, únava a nemoc si vybraly svoje. „Bylo tu obrovské vedro a suchý vzduch. Všudypřítomná klimatizace mi v kombinaci s oním vedrem přivodila rýmu jako poleno, kašel a bolest svalů," líčila Kožíšková.
Zpočátku se prala i s lodí. „Nejen se sezením, ale i s pumpou a celým systémem. Nefungovalo vůbec nic, všechny šrouby byly povolené, necítila jsem se dobře." S lodí, která cestovala do zámoří ve velkém předstihu, jí pomohli bratr Jakub Adam, Pavel Davídek i servisman Martin Kolanda.
Na singlkajaku díky nástupům s Maďarkou Renatou Csayovou roztrhala startovní pole, ale ve čtvrtém kole nezvládla přeběh podle představ. „Běhalo se mi těžce a pětivteřinový zásek mě stál
to, ze mi Maďarka, po šampionátu už patnáctinásobná mistryně světa, a Britka cukly a já už je nedokázala dojet."
Další tři kola pokračovala medailistka z letošního závodu Světového poháru svým tempem a kontrolovala si třetí pozici. „Třetí místo je, myslím, senzační úspěch. Už jen z toho hlediska, že maraton je kontaktní sport, kde se může stát opravdu cokoliv a vývoj závisí i na taktice, běhu, předvídavosti, přemáhání se."
Kvůli dehydrataci pila Kožíšková při závodě i vodu z řeky. Po něm dostala léky a tělo naložila do vany plné ledu kvůli rychlejší regeneraci unavených svalu. „Přes noc jsem se vypotila a naopak jsem nemohla dospat rána. Těšila jsem se na závod deblkajaků, věděla jsem, že s Lenkou budeme mít víc sil než loni v Kodani. A hlavně jsme se zlepšily. Jsme dobrá dvojka."
Češky spolupracovaly s Maďarkami. „Jednu chvíli jsem si myslela, ze vyhrajeme, ale ony byly silnější v posledních metrech. Příští rok je mistrovství světa v maratonu v Maďarsku, tam bude neuvěřitelná atmosféra. Tak chci a musím vydržet," dodala Kožíšková.


Text: Barbora Žehanová, foto: Facebook Anny Kožíškové

anicka medaile

ME Bělehrad

belgrade2018 logo 1357.jpg

Olympijské naděje

ME juniorů a U23 2017 - Sprint

ME Sprint - Plovdiv 2017

ME Marathon 2017

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

SP Belehrad

logo Belehrad

 

SP SZEGED

logo szeged2017

 

SP Montemor-o Velho

thumb logo sprint SP1

 

Olympijské naděje - Szeged

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

 
nabreziMM
Český svaz kanoistů se stal podepsáním partnerské smlouvy s Městem Kadaň v roce 2008 partnerem projektu Nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani (CZ, 1.09/1.2.00/09.00052).

RSS rychlost