Kanoe.cz

Kanoisté bojují v Račicích o místa pro mistrovství světa

Klíčové domácí závody mají před sebou rychlostní kanoisté. S výjimkou osmi mezinárodně úspěšných závodníků čekají závodníky nominační boje o místa pro srpnové mistrovství světa v Miláně. V Račicích se také pojede o nominaci pro světový šampionát juniorů a do 23 let, jenž proběhne v červenci v portugalském Montemoru.

VÝSLEDKY II.NZ - 3.ČP 5.-7.6. ZDE

ZDE:  ČASÁK PÁTEKČASÁK SOBOTA, ČASÁK NEDĚLE, STARTOVKA PÁTEK, STARTOVKA SOBOTA, STARTOVKA NEDĚLE,STARTOVKA HROMADNÉ STARTY BENJA

Pro světový šampionát, který je zároveň olympijskou kvalifikací, už mají nominaci jistou Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál a Jan Štěrba na čtyřkajaku, Dostál také bude na MS obhajovat titul na K1 1000 metrů, chybět nebudou ani kanoista Martin Fuksa (C1 1000 m a C1 500m) a deblkanoisté Jaroslav Radoň a Filip Dvořák (C2 1000 m a C2 500m). Na základě výsledku na mistrovství Evropy si start v Miláně na K1 200 m zajistil Filip Šváb.
Další disciplíny jsou však otevřené pro ostatní závodníky, a to včetně deblkajaku na 1000 metrů, pro který se v Račicích bude hledat nejsilnější posádka. Jelikož časový program mistrovství světa neumožňuje, aby Martin Fuksa jel vedle kilometru také dvoustovku, na které byl na evropském šampionátu čtvrtý, volné je místo i pro tuto disciplínu.
Olympijská kvalifikace je nejdůležitějším závodem sezony, proto se teprve podle obsazení olympijských disciplín pro Milán bude rozhodovat také o nominacích na neolympijské disciplíny a na mistrovství světa do 23 let, které proběhne o měsíc dříve.

TEXT Barbora Žehanová

NOMINAČNÍ KRITÉRIA RDJ ZDE

NOMINAČNÍ KRITÉRIA RDS ZDE

UPŘESNĚNÍ NOMINAČNÍCH POSTUPŮ PO SP DUISBURG ZDE

ME Bělehrad

belgrade2018 logo 1357.jpg

Olympijské naděje

ME juniorů a U23 2017 - Sprint

ME Sprint - Plovdiv 2017

ME Marathon 2017

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

SP Belehrad

logo Belehrad

 

SP SZEGED

logo szeged2017

 

SP Montemor-o Velho

thumb logo sprint SP1

 

Olympijské naděje - Szeged

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

 
nabreziMM
Český svaz kanoistů se stal podepsáním partnerské smlouvy s Městem Kadaň v roce 2008 partnerem projektu Nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani (CZ, 1.09/1.2.00/09.00052).

RSS rychlost