Kanoe.cz

Slapy-Praha 2015

Slapy Praha MojzaFakir K1Vodácký maraton letos zaznamenal rekordní účast nejrůznějších kategorií lodí (celkem 88) od jednomístných či dvojmístných rychlostních i turistických kajaků a kánoí. Na startu byla jako již tradičně dračí loď i posádka oddílového čtyřkajaku. Překvapením byla pak účast 5 závodníků v kategorii SUP.

Slapy-Praha-vysledky_celkove.pdf

Slapy-Praha-vysledky_kategorie.pdf

V pravé poledne závod odstartoval olympijský medailista a mistr světa i Evropy Lukáš Trefil. Po prvním přeběhu ve Štěchovicích se na čele závodu osamostatnila tříčlenná skupina ve složení Jakub Adam, Pavel Davídek (oba Dukla Praha) a Petr Mojžíšek (USK Praha) a v tomto pořadí dojela i do cíle. S náskokem půl lodě zvítězil Jakub Adam a pouhé centimetry rozhodl o 2. místě Pavla Davídka před Petrem Mojžíškem. Nedlouho poté do cíle dorazili další závodníci v kategorii K1 muži. Na celkovém 9. místě dojel nejrychlejší junior Tomáš Nejedlo ze Sokola Hradec Králové a 10. skončil deblkajak veteránů Kolanda-Macháč.

Na celkovém 17. místě dojel nejrychlejší singlkanoista Jakub Březina z pardubické Modré hvězdy. Nejrychlejší kajakářkou se stala Lenka Hrochové z Děčína. Na turistických lodí potvrdili svou výkonnost nestárnoucí Jiří Vrdlovec s Vratislavem Odvárkem na deblkánoi, na singlkajaku pak zvítězil Miroslav Venera z Mladé Boleslavi. Kategorie SUP byla zastoupena vesměs ještě nedávno špičkovými kajakáři a kanoisty, nakonec zvítězil „kanoista“ z USK Praha Roman Schindler.

Celý závod provázelo teplé slunečné počasí a v cíli v areálu Lokomotivy Braník pak na závodníky a jejich doprovod čekalo občerstvení.

Praha, 15. 8. 2015                                                                           Pavel Šára

ME Bělehrad

belgrade2018 logo 1357.jpg

Olympijské naděje

ME juniorů a U23 2017 - Sprint

ME Sprint - Plovdiv 2017

ME Marathon 2017

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

SP Belehrad

logo Belehrad

 

SP SZEGED

logo szeged2017

 

SP Montemor-o Velho

thumb logo sprint SP1

 

Olympijské naděje - Szeged

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

 
nabreziMM
Český svaz kanoistů se stal podepsáním partnerské smlouvy s Městem Kadaň v roce 2008 partnerem projektu Nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani (CZ, 1.09/1.2.00/09.00052).

RSS rychlost