Ústí přívítalo při šampionátu na dlouhých tratích téměř 450 závodníků. VÝSLEDKY, FOTKY, VIDEO.

Seniorští reprezentanti v rychlostní kanoistice si svoje souboje na dlouhých tratích odbyli o velikonočním víkendu v Račicích, tentokrát byla řada na mládeži a veteránech. Už počtvrté se mistrovské závody na pět kilometrů konaly v Ústí nad Labem. Sešlo se tu téměř 450 závodníků ze 37 klubů a z několika generací. Vždyť závodili nejstarší veteráni i nejmladší benjamínci a žáci.

Kompletní výsledkový servis k MČR - 5 km, 26.4.-27.4.2014, Ústí nad Labem (Jan Mareš)

výsledky sobota v pdf

výsledky neděle v pdf

ODKAZ NA FOTKY (autor Ludmila Šolcová)

ODKAZ NA VIDEO (autor Petr Šolc ml.)

"Viděli jsme řadu pěkných výkonů, které nám dávají naději, že i v budoucnosti česká kanoistika může dosahovat na dobré mezinárodní výsledky," uvedl reprezentační trenér Pavel Hottmar.
Nejpočetnější byla kategorie K1 žáků, v níž soutěžilo 62 mladých kajakářů. Šampionátu přálo i počasí. Ačkoli třeba v sobotu odpoledne létaly nebem blesky a hromy, bouřka se nakonec přehnala nad krajinou o koudek dál. A tak ani tolik nevadilo, že řada mladých závodníků sbírala zkušenosti i tím, že se "cvakla" a skončila ve vodě.