Sedlecká 500

Po třiapadesáté se sjely oddíly rychlostní kanoistiky na tradiční závod „Sedlecká pětistovka“.

V letošním roce byl vypsán unikátní závod s názvem „Západní golden league“. Vítězem v kategorii oddílů se stal oddíl Sparta Praha a získal závodní minikajak od Václava Štěrby, majitele chebské firmy ZADO.

Hlavní cenu v kategorii jednotlivců si odvezl Pavel Vágner z USK Praha. Vítěz série čtyř závodů v Kadani, Chebu, Plzni a Sedlci si odvezl „Zlatý poklad“ v hodnotě 12.000Kč. O vítězi rozhodl až závod v Sedlci, kde se Tomáši Voltrovi z Kadaně nepodařilo zvítězit nad Davidem Lundákem ze Sparty a Ivan Procházka se v klíčovém závodě převrhl.

Pavel Vágner zvítězil nejen v hlavním závodě, ale i ve všech ostatních. Dokonce i v kategorii K2-mix společně s Martinou Kubíkovou z Pardubic.

Nejúspěšnějším kanoistou se stal mistr České republiky Martin Egermaier z Dukly Praha.

V kategorii dorostenců se měli sejít čtyři účastníci finále mistrovství ČR. Bohužel náš zástupce Šimon Petrželka musel ze zdravotních důvodů odstoupit a tak se utkali pouze tři.

Suveréním vítězem žákovských kategoriích byl další mistr České republiky Radek Šlouf z Prazdroje Plzeň.

Nejobsazenějším závodem byla, tak jako každý rok, kategorie benjamínků. Na tratích 200, 500 i 2.000m museli být benjamínci rozděleni do tří kategorií, aby se nám vešli na rybník. Při udělování medailí, diplomů a věcných cen si každý benjamínek přišel na své, protože tak jak bývá na našich závodech zvykem, každý ročník se vyhlašuje zvlášť.

Padesátý třetí závod je za námi a tak nám nezbývá než se připravit na další, 54 závod s podtitulem „10. ročík memoriálu Otakara Vykouka“.

Za organizátory děkuji našim sponzorům, bez kterých by nemělo závodění tu správnou tečku na konec.