Kanoe.cz

Otevřený dopis funkcionářům ČSK a pořadatelům 2. závodu ČP v Račicích

Rozhořčený divák a jeho názor na neudělování cen a diplomů na II. závodě ČP.
Na tento článek můžete reagovat v diskuzi zde.

Bývám  v poslední době divákem  závodů v rychlostní kanoistice a v těchto  dnech jsem se zúčastnil opravdu unikátního závodu - 1.závodu ČP v Račicích, unikátního proto, že se zde nevyhlašovali vítězové, nerozdávali diplomy, medaile -  prostě zde chybělo to co patří k atmosféře i těch nejmenších oddílových, školních , táborových a jiných závodů .   

Možná, že si to jako pořadatelé nebo funkcionáři  neuvědomujete, ale pravděpodobně  se tento sport, tedy rychlostní kanoistika, nedělá pro peníze, spíše naopak  /alespoň ne závodníci/, ale určitě pro vítězství a pro byť krátkou slávu např. na stupních vítězů. 

O tuto slávu jste připravili závodníky, kteří vyhráli , oddíly, které účast na těchto závodech stojí nemalé prostředky, o zážitek jste připravili  diváky, rodiče, sponzory, kteří se přijeli podívat o příklad jste připravili ty co tentokrát nevyhráli

Zdá se,že jste ve svých funkcionářských kancelářích , pořadatelských věžích  natolik odtrženi od reality, natolik zaměstnáni vlastní organizací, že už ani nevíte, nebo nepotřebujete vědět, co ten sport znamená.

Jestliže jste byli vedeni snahou šetřit, tak jste jednoznačně šetřili na nesprávném místě.

V žádném případě tímto způsobem nepřilákáte další diváky, sponzory a nezvýšíte atraktivitu tohoto  relativně chudého sportu. Možná dokonce v některých kategoriích o závodníky přijdete, v žádném případě tímto způsobem nezískáte další adepty pro tento sport.

Doporučil bych Vám tedy podívat se na Vámi organizovaný sport očima závodníků, ale včetně těch nejmenších kategorií, podívat se na atraktivitu tohoto sportu z hlediska diváka , medíí atd. 

Včera a dnes jste bohužel prokázali kanoistice medvědí službu. Pro ty z Vás co nevědí, co to  medvědí služba je , to je taková služba, která nepomůže ale naopak škodí.

Medvědí službu i sobě, protože si samozřejmě uvědomuji, že organizace takových závodů není  jednoduchá a stojí mnoho času a sil. O to víc je smutné, že se tato záslužná práce lépe neprodá. Ale to je na delší povídání

s pozdravem               Milan Pavlík -  divák 2.CP 30.4 - 2.5.2004v Račicích

Náhled podpisů

Milan Pavlík


ME Bělehrad

belgrade2018 logo 1357.jpg

Olympijské naděje

ME juniorů a U23 2017 - Sprint

ME Sprint - Plovdiv 2017

ME Marathon 2017

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

SP Belehrad

logo Belehrad

 

SP SZEGED

logo szeged2017

 

SP Montemor-o Velho

thumb logo sprint SP1

 

Olympijské naděje - Szeged

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

 
nabreziMM
Český svaz kanoistů se stal podepsáním partnerské smlouvy s Městem Kadaň v roce 2008 partnerem projektu Nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani (CZ, 1.09/1.2.00/09.00052).

RSS rychlost