Kanoe.cz

World masters games - Torino - rychlost

V italském Torinu se od 3. do 11. srpna konaly World masters games ( světové veteránské hry), kde se utkalo na 18.000 sportovců z 35 zemí ve 29 sportech.
Ani dvanáctičlenná výprava českých kanoistů se ve světové konkurenci neztratila a přivezla z krátkých tratí 31 medailí a v maratonu přidala ještě 10 cenných kovů.
 
Krátké tratě 200m a 1000m se jezdily na jezeře Lago di Candia v úmorném vedru a mračnu komárů. Program byl tak nabitý, že se soutěžilo až do setmění a nebylo výjimkou, když poslední borci dostali medaili až po 22. hodině.
Po čtyřech dnech u jezera následovaly tři dny volna, které si každý účastník vyplnil podle svého ( jezera, hory, moře, památky).
Pak už jsme se všichni sešli v centru Torina u řeky Pád.
Ve čtvrtek při tréninku slibovala mírně tekoucí a mezi betonové stěny uzavřená řeka zajímavý vývoj závodu.
V pátek ale přišly bouřky a přívalové deště a koryto řeky se změnilo ve špinavou rychle tekoucí stoku.
Po projetí první kategorie bylo všem jasné, že ve vlnách, které řeku ovládly a odmítly opustit, vyhraje každý, kdo dojede do cíle.
Také Češi okusili vodu Pádu ( někteří i vícekrát) a těsně před startem musel plavat i nejstarší účastník osmdesátiletý Karel Hladík z Děčína, který si z her přivezl tři zlaté medaile.
 
Výsledky ve zkratce:
 
Karel Hladík       K1 200       1.místo
                          K1 1000      1. místo
                          K1 maraton  1. místo
 
Karel Šuler        K1 200         SF
                          K1 1000      8. místo
                          K1 maraton 5. místo
                          K2 maraton 1. místo
 
Bedřich Mráz    K1 200         6. místo
                         K2 200         2. místo
                         K1 1000       6. místo
                         K2 1000       3. místo
                         K1 m            6. místo
                         K2m             3. místo
 
Tomáš Zástěra  K1 1000       SF
                          K2 mix 1000  3. místo
                          K2 mix 200    4. místo
                          K1 m              2. místo
                          K2 m              1. místo
 
Karel Kadlec     C1 200           4. ,místo
                         C2 200            3. místo
                         C1 1000          4. místo
                         C2 1000          1. místo
 
Zdeněk Ševčík  C1 200           1. místo
                          C1 1000         1. místo
 
Jiří Strnad          C1 200          
                          C2 200         3. místo
                          C1 1000       2. místo
                          C2 1000       1. místo
                          C1 m            2. místo
 
Vladimír Lenfeld  C1 200       5. místo
                            C1 1000     1. místo
                            C1 m          1. místo
 
Dagmar Březinová K4 mix 1000 3. místo
                               K4 mix 200   1. místo
                               K1 m             2. místo
                               přidala ještě duatlon 1. místo
 
Zuzana Divišová    K1 200        2. místo
                              K2 200        3. místo
                              K4 200        1. místo
                              K1 1000      4. místo
                              K2 1000      4. místo
                              K4 1000      2. místo
                              K2 mix 1000 3. místo
                              K4 mix 1000  1. místo
                              K2 mix 200    2. místo
                              K4 mix 200    2. místo
 
Martina Rodlová    K1 200        3. místo
                              K2 200        2. místo
                              K1 1000      2. místo
                              K2 1000      3. místo
                              K4 mix 1000        1. místo
                              K2 mix 200   4. místo
                              K4 mix 200   2. místo
                              K1 m            2. místo
 
Barbora Vernerová  K1 200    1. místo
                                K2 200     2. místo
                                K4 200     1. místo
                                K1 1000   1. místo
                                K2 1000    3. místo
                                K4 1000    1. místo
                                K2 mix 200 5. místo
                                K4 mix 200 2. místo
                                K2 mix 1000 3. místo
                                K4 mix 1000 1. místo
                                K1 m          1. místo
 
 
Autor: Bára Vernerová

Olympijské naděje

ME juniorů a U23 2017 - Sprint

ME Sprint - Plovdiv 2017

ME Marathon 2017

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

SP Belehrad

logo Belehrad

 

SP SZEGED

logo szeged2017

 

SP Montemor-o Velho

thumb logo sprint SP1

 

Olympijské naděje - Szeged

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

Mistrovství světa juniorů a U23 - Minsk 2016

 

nabreziMM
Český svaz kanoistů se stal podepsáním partnerské smlouvy s Městem Kadaň v roce 2008 partnerem projektu Nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani (CZ, 1.09/1.2.00/09.00052).

RSS rychlost