Kanoe.cz

Raftařky vyhrály slalom, muži čtvrtí

EL CHACO (Ekvádor) - České raftařky obhájily v sobotu na mistrovství světa v Ekvádoru zlaté medaile ve slalomu a vytvořily si dobrou výchozí pozici pro zisk celkového titulu. Mužská posádka si připsala už druhou čtvrtou pozici, zatímco šampiony se stali Rusové.

Trenér Šamanů Zbyněk Netopil hovoří o spokojenosti s výkony svých svěřenců a hodnotí šance před závěrečným sjezdem.

Nejsilnější disciplínou českého týmu mužů by měl být dnešní sjezd a v případě, že budou nejrychlejší, obsadí v konečném pořadí stříbrnou pozici. Ženy pro celkové prvenství musejí v závěrečné disciplíně porazit průběžně vedoucí Slovenky.

Už po prvním kole byly raftařky z Troje nejrychlejší, v druhém ještě svůj náskok zvýraznily. "Maximální spokojenost," řekla za všechny v rozhovoru s ČTK Šárka Znamenáčková, zadák posádky. Tým porazil druhé Slovenky o více než půl minuty. "Vždy se tam nějaká chybička najde, ale druhá jízda se nám povedla.

Proč ten náskok? Asi byly dneska soupeřky hodně slabé," dodala Znamenáčková.

Muži z týmu WD Prostějov na trati udělali několik chyb, což je stálo podle trenéra Zbyňka Netopila medaili. Přesto netruchlili. "Je to přesně podle představ. Chceme medaili z celkového pořadí a pokud vyhrajeme sjezd, budeme druzí," spočítal si Netopil. Tým má velké šance, neboť jeho členové jsou specialisty na sjezd na divoké vodě a loni při kvalifikaci na MS na stejné řece Quijos vyhrál.

Dnešní sjezd rozhodne, zda si absolutní prvenství z ekvádorských peřejí odvezou Češky, nebo Slovenky. "Musíme se hodně hodně snažit. Stačí nám prý dojet před nimi," řekla Znamenáčková. "Nemám to sice přesně spočítané, ale podle výsledků z dosavadního průběhu je musejí porazit, pokud chtějí vyhrát," potvrdil ČTK trenér týmu a manžel Milan Znamenáček.

Výsledky:

Muži: 1. Rusko 3:03,86, 2. Brazílie 3:10,06, 3. Německo 3:10,13, 4. Česká republika 3:15,34.
Průběžné pořadí: 1. Rusko 537 bodů, 2. USA 498, 3. Brazílie 471, 4. Kanada 453, 5. Česká republika 432.

Ženy: 1. Česká republika 3:35,19, 2. Slovensko 4:06,58, 3. Austrálie 4:15,47.
Průběžné pořadí: 1. Slovensko 528, 2. Česká republika 516, 3. Nový Zéland 498.

Autor: Tibor "Alfi" Alfoldi

Mistrovství světa R4 - rafting

Mistrovství Evropy - rafting

Logo ERC 2015 BiH 300x225

 

Facebook IRF

 

Facebook SVoČR - Rafting