Kanoe.cz

Čtvrtá místa ve sprintu

BORJA (Ekvádor) - Čtvrtými místy vstoupili čeští raftaři do mistrovství světa v Ekvádoru. Na řece Quijos v pátek obsadily nepopulární pozici ve sprintu oba české týmy. Muži z Prostějova v semifinále prohráli s nakonec vítěznými Američany, ženy z Tróji nestačily na Slovenky. Ani boj o bronzovou medaili nedopadl pro obě české posádky dobře. Závod žen vyhrály Novozélanďanky. Jak hodnotila čtvrté místo ve sprintu reprezentantka Michaela Dvořáková? Audiozáznam jejího vyjádření si přehrajete kliknutím na ikonu

Mužům čtvrtá pozice nevadila, ženy měly větší ambice, i když před dvěma lety skončily osmé a nakonec se staly celkovými mistryněmi světa. Právě konečné pořadí šampionátu zajímá oba české týmy nejvíc, páteční dílčí výsledky proto nikdo nepřeceňoval. "Ale je to škoda. Kdybychom ty Amíky porazili, tak jsme to vyhráli," znělo z týmu WD Prostějov, který si říká Šamani.

V první jízdě, sprintu na čas, skončily české posádky třetí. V dalším průběhu hladce postupovaly v pavouku nasazeném právě podle výsledků prvního závodu až do semifinále. "Je to v pohodě, jsem zatím celkem spokojení. S Američanama se to ale nepovedlo, vybrali jsme si špatnou stopu," řekl ČTK zadák Pavel Šamánek.

"Zklamaní úplně nejsme, ale mohlo to být lepší. Podělali jsme to s Američany, neměli jsme je pustit, měli jsme se nacpat před ně," litoval Jan Neset. Proti Rusům v boji o bronz už Češi neměli moc šancí. "Mohlo to být lepší, ale tahle výchozí pozice také není špatná. Rusi byli prostě lepší," řekl Neset ČTK.

Už na startu semifinálové jízdy ženy RK Trója na Slovenky ztratily a v dalším průběhu už byly bez šance ztrátu dohnat. "Jsme smutné, mířily jsme výš," prohlásila Michaela Dvořáková. Mrzel ji zejména souboj o bronz s Norkami. Před dvěma lety na Lipně však Češky skončily ve sprintu až osmé. "Takže to je zlepšení o sto procent, ne?" snažila se mírnit zklamání v rozhovoru s ČTK Petra Plavjaniková.

Není všem dnům konec, znělo však z týmu, jehož nejsilnější disciplínou je slalom. "Dneska jsme neměly nejlepší stopu, navíc jsme měly horší startovní pozici a už se to vezlo," řekla Dvořáková. "Určitě jsme chtěly dopadnout lépe, ale myslím si, že ta čtvrtá pozice není špatná do dalších dvou závodů. Důležité je konečné pořadí," zopakovala Plavjaniková.

Výsledky - sprint:
Muži: 1. USA, 2. Kanada, 3. Rusko, 4. Česká republika.
Ženy: 1. Nový Zéland, 2. Slovensko, 3. Norsko, 4. Česká republika.

Autor: Tibor "Alfi" Alfoldi

Mistrovství světa R4 - rafting

Mistrovství Evropy - rafting

Logo ERC 2015 BiH 300x225

 

Facebook IRF

 

Facebook SVoČR - Rafting