Kanoe.cz

První Evropský pohár v raftingu - Salza

Ať už jste se zúčastnili nebo ne, mrkněte se na článek, výsledky a fotografie z 1. EP v raftingu na rakouské řece Salza. Česká republika tu samozřejmě měla své koně.

Za článek i fotografie děkujem Standovi Hájkovi.

Sobota
Hned první den jsme se dozvěděli, že nebude noční H2H, jak tomu bylo v minulých ročnících, ale noční druhé kolo slalomu. Z toho bohužel fotky nejsou, všechny byly rozmázlé.
Ostatní probíhalo normálně, slunce hřálo, mezi jednotlivými koly sprintu a slalomu byly neuvěřitelné mezery a pořád jsme se převlékali.

Nočního druhého kola slalomu se již nezúčastnily slovenky, které se připravovaly na nominační sjezd, ketrý měli na programu v neděli. Noční slalom byl zajímavý jak pro závodníky, tak pro diváky - vždy se ze tmy vynořil člun, nějak projel osvětlenou branku a zmizel ve tmě, aby se objevil u další branky.  Ale rozhodčí myslím, s tímto způsobem moc nadšení nebyli, neměli totiž brýle pro noční vidění. Přechod ze slalomu do noční párty byl plynulý, kolem půl desáté.

Neděle
Sjezd se jel na dvojnásobné trati než minulé ročníky, končilo se až u křižovatky silnic na Hielfau a Goling cca 40 minut. Samozřejmě nechyběly časové posuny dle "Alpského času" což je normání čas + něco mezi půl hodinou a dvěma hodinami. První kolo žen a první kolo mužů odstartovalo kolem třičvrtě na deset. Jezinky si neodpustily svůj tradiční start a Renča skončila po krk ve vodě. Nicméně již po pár metrech zase vedly. Slovenky nejely sjezd, protože všichni slováci měli v 11 hodiny start nominačního sjezdu na téže trati. Jen nějak zapomněli pořadateli zdůraznit , že nestartují hromadně , ale intervalově. Takže plánovaný start evropského poháru se posunul z 11 hodin na půl jednou. Všichni tam seděli na břehu a nadávali co to je za kravinu. No trať byla krásná, slunce svítilo, ideální čas strávený v neoprenu na břehu.

Jak vyhlásila rada raftingu již na Kamenici, posádky, které v některých disciplínách porazily reprezentační posádky dostanou poměrnou část startovného od svazu. Stalo se tak v mužské kategorii v H2H, kde Prosport narazil již v druhém kole na tvrdého soupeře a musel startovat z horší pozice. Dále postoupily všechny české mužské posádky a mají tak nárok na 30 EUR. Ve sjezdu pak Hájosové bojovali celou cestu s němci o předjetí, až je v posledních minutách oba předjel Prosport a PRSI team. Tím si Boleslaváci zasloužili dalších 30 EUR.

V celkovém pořadí se však již nic nezměnilo - viz výsledky.

A fotografie z akce najdete tady!

Mistrovství světa R4 - rafting

Mistrovství Evropy - rafting

Logo ERC 2015 BiH 300x225

 

Facebook IRF

 

Facebook SVoČR - Rafting