Kanoe.cz

Raftová Sázava - výsledky

Ve sjezdu raftů R4 dominovaly v mužích i ženách posádky Outdoor Clubu HANACE České Budějovice. Ve veteránech dle předpokladů vítězila posádka TR Kuhebumi…

O uplynulém víkendu se na Sázavě v úseku Krhanice – Kamenný přívoz konaly první závody Českého poháru 2010 v raftingu. Řeka Sázava byla vybrána jako náhradní řešení za Kamenici, která letos zůstala závodníkům zapovězena. I přes počáteční obavy byl na Sázavě dostatek vody pro uspořádání regulérních závodů.

Sobotní závod raftů R4 byl kromě ČP také nominačním závodem do reprezentace pro rok 2011, pro ženy a veterány navíc také Mistrovstvím ČR. V kategorii žen si pro titul dojela posádka „HANACE rafters NEONKY“ před prostějovskou posádkou „TR Kočičky“, pro bronzové medaile si dojel tým „Jezinky“. V kategorii mužů, kteří bojovali o první body do ČP a nominace, zvítězila posádka „HANACE rafters A“ před rivaly „TR CVOK“ a třetími „TR WC“. V kategorii veteránů se jelo také o mistrovské medaile. Pro zlato dojela posádka „TR Kuhebumi“ před „TR Veterán“. Na bronzové pozici dopádloval „JEŽEK TEAM“. V kategorii veteráni starší zlato získala posádka „MALOVANÝ KMETI“, stříbro posádka „GEOPLAN HK A“ a bronz posádka „POSEIDON“. Sobotního závodu se celkem zúčastnilo 47 posádek.

V nedělních odpoledních hodinách pokračoval sázavský ČP v raftingu svým 2. dílem. Tento závod se opět započítává do nominačních tabulek. Kategorii žen opět ovládly jihočeské „HANACE rafters NEONKY“ před posádkou „Jezinky“. Třetí příčku obsadily prostějovské vodačky „TR TEVA Tygříci“. V kategorii mužů znovu zvítězili „HANACE rafters A“ před „TR CVOK“ a další posádkou prostějovského klubu „TR Kuhebumi“. Ve veteránské kategorii vyhráli „TR Kuhebumi“ před „TR Veterán“ a posádkou „JEŽEK TEAM“. V neděli se závodů zúčastnilo 42 posádek.

Celý víkend provázelo slunečné počasí a solidní vodní stav. Časová koordinace se závody ve sjezdu ČSK klapala bez problémů. Myslím, že jsme si nijak nepřekáželi ani s „čističi“ řeky, kteří během víkendu vykonávali tuto záslužnou činnost na březích Sázavy. Děkujeme!!!

Tomáš Vaněček

výsledky SOBOTA

výsledky NEDĚLE

Mistrovství světa R4 - rafting

Mistrovství Evropy - rafting

Logo ERC 2015 BiH 300x225

 

Facebook IRF

 

Facebook SVoČR - Rafting