Kanoe.cz

MČR juniorů a veteránů ve slalomu a sprintu - výsledky + fotky

Doplněné výsledky nedělního H2H a také článek. Doplněné výsledky Božkovské matračkyády.  

sobotní SLALOM

nedělní SPRINT + H2H

kombinace MČR

Božkovská matračkyáda

odkaz na fotogalerii pořádajícího oddílu KV HANACE české Budějovice (www.hanace.info)

O víkendu proběhly v Českém Vrbném v Raftcentru  raftové závody. Zúčastnilo se jich přes sto posádek v osmi kategoriích. Program byl nabitý a nezastavila ho ani sobotní nepřízeň počasí. První den se jel tradičně slalom, Martin Kaloš postavil zajímavou trať s nezvyklými kombinacemi branek, které dělaly problémy i zkušenějším posádkám. V nejobsazenější kategorii R4 muži vystoupili na stupně vítězů od nejlepších Hájos Racing Team,WD TR CVOK a WD TR WC, všichni z jednoho oddílu. Ženské kategorii kralovaly posádky 1. HANACE  rafters Neonky (z pořádajícího oddílu OUTDOOR CLUB HANACE České Budějovice), 2. RK Troja a 3. Berušky. V šestičlených posádkách bylo pořadí následující, v mužích 1. WD TR Cvok, 2. Hájos Racing team a 3. domácí posádka HANACE rafters ČB, v ženách 1. RK Stan ženy, 2. RK Troja ženy a 3.HANACE rafters Neonky. V kategoriích junioři a veteráni šlo o medaile v Mistrovství ČR. Nejlepší mezi mladšími juniory byli Jiskra Havlíčkův Brod Kadeti, 2. HANACE rafters Plaváčci a 3. HANACE rafters Smráďata ze stejného oddílu.  Nejlepšími staršími juniory se stali Kaplice junior A, 2. RK Gymnázium Letohrad a 3. RK Hodonín 007. Boj mezi veterány vyhráli WD TR Veterán, 2. Ježek team a 3. RK Stan Veterán. Jely se i takzvané hlídky, kdy závodila trojice raftů, ve které musí sedět minimálně čtyři ženy, cílem musí projet v rozmezí 15 vteřin. V této disciplíně zvítězila posádka RK Stan Ježek, dále HANACE rafters ČB a 3. Troja WWS Praha. Jako vyvrcholení dne proběhla Božkovská matračkyáda, kdy závodníci projeli část slalomové tratě na nafukovacích matracích, zde zvítězili v mužích Jiří Šembera, 2. David Jirka a 3. Jan Litt, v ženách 1. Kristýna Jakešová, 2. Lenka Filipová a 3. Klára Pešková. Předjezdcem byl Petr Janů. Na večerním koncertě zahrály kapely Barvený nátěr, Wade a potom nastoupil DJ Schwing.

            V neděli se počasí umoudřilo a tak proběhly sprinty s velkými ovacemi diváků na břehu. V kategorii R4 muži došlo oproti slalomu ke změně, zvítězili domácí HANACE rafters ČB, druzí WD TR CVOK, třetí RK Troja – zatím B. V ženách nedošlo ke změně, stejně tak v juniorech mladších. Ve straších juniorech se změnilo pouze třetí místo, RK Hodonín 001 nahradil sobotní 007. Veteráni se také prostřídali, první WD TR Kuhebumi, druzí WD TR Veterán a třetí Ježek team. Odpoledne se jely R6, nejdříve rozřazovací Time trial. Druhá fáze této kategorie proběhla jako Head2Head, kdy vystartovaly dva rafty zároveň a soupeřily o dřívější projetí startu, často se rozhodlo až v cílové rovince po dlouhém souboji doslova pádlo na pádlo.  V mužích se probojovali na stupně vítězů 1. WD TR CVOK, 2. Hájos Racing Team, 3. RK Troja – zatím B, v ženách 1. HANACE rafters Neonky, 2. RK Stan ženy a 3. RK Troja ženy.
Vyhlášení výsledků proběhlo za letního počasí, rozdali se ceny od našich sponzorů a rozloučili jsme se s vědomím, že se za týden uvidíme znovu na závodech pod Lipenskou přehradou.

Za OUTDOOR CLUB HANACE

Hanka Peterková

Společnost Lipnoservis s.r.o. poskytne 30% slevu na ubytování v kempu Camping Lipno Modřín - www.campinglipno.cz pro pzávodníky i ostatní účastníky víkendových závodů poslední srpnový víkend pod Lipenskou přehradou.

Mistrovství světa R4 - rafting

Mistrovství Evropy - rafting

Logo ERC 2015 BiH 300x225

 

Facebook IRF

 

Facebook SVoČR - Rafting