Kanoe.cz

Veřejné poděkování radě raftingu za novátorský čin (doplněn odkaz videoklip)

Děkuji radě raftingu SVoČR  za  zcela nový způsob  nominace - odstranění nutnosti porazit při nominačních závodech své české soupeře. Dnes stačí poslat posádky závodící o nominaci na závod Evropského poháru, kde startují i nejlepší světové posádky - muži ALAYA z Brazílie a ženy MIstral Bratislava - a oni už nám závodění ulehčí. Rozhodnou za nás. 

  Pro radu raftingu a její poradní komisi pro reprezentaci je asi zcela přirozené, že české posádky, které zvítězily v Time trialu a podle pravidel IRF tak získaly 100 b - muži Hanace rafters A a ženy  STAN -Jezinky -  jsou  z dalších českých bojů vyřazeny právě nejlepšími týmy světa, na kterých si vylámaly zuby všechny další české posádky, které na ně narazily. A tak neporažené Jezinky jsou na 4. české pozici se ztrátou 56 bodů , neporažení Hanace rafters A jsou na 3. pozici s obdobnou ztrátou.
   Děkuji vám - čeští koumáci - že jste konečně našli způsob, jak vyslat na MS a ME českou posádku, aniž by musela porazit své české soupeře. Stačí jen zdokonalit  víkendovou zkušenost a přenést ji do slalomu  a sjezdu. Tento způsob nominace je zcela jedinečný . Jak je vidět, kapitánům a kapitánkám posádek jindy mediálně čilých tento způsob vyhovuje, jinak by se nespokojili s tím, že za ně udělují nominační body zahraniční posádky. Je to pohodlnější než pádlovat proti sobě.
   Věřím, že se k mému poděkování připojí i další posádky, které nezlákala exotická nabídka Českého poháru na krásné rakouské řece Salza za symbolické startovné 100 Eur.
   Škoda, že jste nepřijeli, některé české posádky byly tak nadšeny českými sobotními závody, že na nedělní obyčejný evropský sjezd nenastoupily, možná proto, aby si nezkazily dojem z nočního nominačního head to head.
ale i přes tuto ztrátu ve startovním poli se zúčastnilo nedělního závodu 13 mužských a 6 ženských českých posádek, které si užily stoupající vody a 50ti minutový intervalový sjezd.
   Bravo rado raftingu, bravo předsednictvo SVoČR - takhle ten český rafting přece jenom pozvedneme !
   Za raft klub STAN
  vyslovil poděkování Standa Hájek
Tady jsou odkazy na 2 krátká videa s bojem ve válci úvodního kola H2H žen.
European cup Wildalpen 2010 slalom R4 women

http://www.youtube.com/watch?v=yR6dlqpNAxM

 
European cup Wildalpen 2010 – H2H R4  women

Jen malá technická poznámka : stačilo by vzít body získané posádkami v TT, sečíst s body získanými v H2H, z takto vytvořeného českého pořadí  vytvořit výsledkovku s bodovým ohodnocením podle českých pravidel od 200 b dolů a alespoň trochu by to vypovídalo o  tom, jak závodily české posádky mezi sebou.

Mistrovství světa R4 - rafting

Mistrovství Evropy - rafting

Logo ERC 2015 BiH 300x225

 

Facebook IRF

 

Facebook SVoČR - Rafting