Kanoe.cz

Na Trnávce se bojovalo o tituly Mistrů ČR v raftingu

Poslední závody Mistrovství České republiky v raftingu v kategorii R4 se konaly o proběhlém víkendu na umělém slalomovém kanálu Trnávka u obce Želiv. Po slabé zimě a špatnému vodnímu stavu se i raftaři museli přesunout na klidné vody a jediné zpestření zatím našli na umělých kanálech. 

 

TR RM - sprint

Mistři České republiky v raftingu, posádka TR RM.  Foto: Jan Homolka/ SVoČR  

Medaile za dlouhý sjezd, nejvíc bodovanou disciplínu, se rozdaly na řece Vltavě, kam se závody přesunuli místo divoké Kamenice.Divoké peřeje a ledovou vodu tak vystřídala klidná Vltava v úseku Vyšší Brod - Herbertov. Další dvě disciplíny, slalom a sprint, na závodníky čekaly na Trnávce, která je pověstná svým velkým spádem a obtížností. Vody je ale bohužel málo i v nádrži Trnava, která zásobuje pitnou vodou Prahu a tak se vše konalo v poměrně velkém presu a nasazení. 


V sobotu na závodníky čekal dopolední Český i Evropský pohár, během kterého se dle pravidel raftingu jezdí dvě jízdy a počítá se ta lepší. Po odjetí těchto jízd čekala na závodníky pauza a příprava na odpolední závody, které byly již zmíněným Mistrovstvím České republiky. Ze sobotních titulů se radovaly posádky TR Hiko v mužích a RK Trója Čoro v ženách. V neděli na závodníky čekal obdobný systém, tedy dopolední závody ČP a EP a odpolední MČR. Sprint se taktéž jezdí na dvě jízdy, ale obě se sčítají.

Nejrychlejší posádkou nedělního programu v kategorii mužů se stala opět posádka TR Hiko, ženám kralovala posádka MB Bohouš a jeho parta, která si touto výhrou zajistila první historický titul. Po sečtení všech bodů za jednotlivé disciplíny se posléze rozdaly i medaile z kombinace.

Celkové pořadí MČR R4:

Muži:

1. TR RM
2. TR Hiko
3. Hanace Rafters A

Ženy:

1. RK Troja Čoro
2. MB Bohouš a jeho parta
3. TR Teva Tygříci

Veteráni:

1. TR Veterán
2. WWS Praha Veterán
3. HRT Veterán

výsledky

Fotky od Jana Homolky:
sobota
neděle

Napsal: Jan Homolka

Mistrovství světa R4 - rafting

Mistrovství Evropy - rafting

Logo ERC 2015 BiH 300x225

 

Facebook IRF

 

Facebook SVoČR - Rafting