Kanoe.cz

Začátek raftařské sezóny

Zatím to nevypadá, ale konec zimy a vynucených vodáckých prázdnin se nám blíží. Raftařskou sezónu, jako již tradičně, opět otevírají závody ve sjezdu na Sázavě (pochopitelně vyjma netradičních závodů O zlomené pádlo).

Termín závodu vyšel na Velikonoční víkend a tak pojedeme o Velikonoční pomlázku a možná přijde i zajíc. Startovní časy nám opět trochu zkomplikuje posun času, tak doufám, že se posádky nenechají zmást a včas nastoupí na start. Už jenom proto, že loňské podávání koblížků a kávy při prezentaci se nám osvědčilo a letos jsme se rozhodli, to zopakovat. A jak známo, kdo pozdě chodí sám sobě škodí. V cíli bude pro zkřehlé a vysílené závodníky připraven čaj a chléb se sádlem.
Sjezd na Sázavě okoření Mistrovství republiky juniorů a věřím, že dorazí i dvě Slovenské posádky, které se nám zatím ohlásily, že by se rády zúčastnily. Takže konkurence bude zřejmě zajímavá. Určitě se také ukáže, kdo přes zimu trénoval a kdo se nám flákal.
Jak si jistě většina z vás, kteří se v předchozích letech zúčastnily, pamatuje, tak Sázava zatím vždy mile překvapila velmi pěknou vodou (někdy i zajímavější než na některých ČP). Tak doufám, že nám příroda bude opět nakloněna a kubíčky se v řece pěkně povalí. Počasí nám zatím přeje, má co tát.
Tímto vás tedy všechny zvu na první závody ve sjezdu a přesto, že se nepodařilo prosadit, aby Sázava byla Českým pohárem, věřím, že účast bude hojná a vy budete spokojeni.

Na Sázavě se na vás těší Jirka Schneider a Georgia Raft Club

Mistrovství světa R4 - rafting

Mistrovství Evropy - rafting

Logo ERC 2015 BiH 300x225

 

Facebook IRF

 

Facebook SVoČR - Rafting