Kanoe.cz

Záplavy v Jižní Koreji - zrušení PRE-WORLD raft závodů

Vážení členové IRF BOD a členové raftových týmů na Pre-World 2006, Korejská organizace pro Pre-World Vám s politováním oznamuje, že závody Pre-World, které byly naplánované na 28.08. – 02.09.2006 jsou z důvodů nedávných povodní v oblasti Inje zrušeny. Jednalo se o nejhorší přírodní katastrofu v historii v oblasti Inje. Mimořádně velké srážky v oblasti Inje (až 875mm během 4 dnů) usmrtily v polovině července 28 lidí (celkem 54 v celé zemi) a 13 lidí je se stále pohřešuje. Předpokládá se, že pohřešovaní utonuli v řece Naechinron. Dokonce budova našeho hlavního sponzora je vážně poškozena a firma se musela přesunout do stanu pro evakuované osoby. Polovina infrastruktury v této oblasti byla zničena, rovněž přístupové cesty do oblasti Upper Fork Naechinron řeky byly poškozeny a zůstávají i nadále nepřístupné.
První srážky zasáhly Koreu z Číny, kde také napáchaly obrovské škody. Stejně silná druhá vlna, která si v oblasti Kyushu v Japonsku vyžádala téměř 40 obětí, udeřila na Inje týden později a smetla předešlé obnovující práce prováděné národní gardou.

Navzdory této frustrující přírodní katastrofě se Národní raftingová organizace společně s oblastí Inje snažily najít možný způsob, jak myšlenku konání závodů Pre-World uchovat. Ale i samotné škody spojené bezprostředně s raftingem, které jsme na vlastní oči viděli, jsou mnohem větší, než jak nám byly prezentovány v médiích. Ačkoliv byl zahájen masivní projekt podporovaný vládou na obnovu zničených oblastí, musíme konstatovat, že nebude možné do zahájení Pre-Word závodů tyto škody odstranit.
Pokud zůstává hlavním účelem Pre-World závodů zkouška na hlavní raftovou událost v roce 2007, došli jsme nyní k závěru, že i kdybychom se rozhodli pokračovat, nebylo by reálné, aby tato akce splnila smysluplně svůj účel jako zkouška pro World Champs 2007.

Na přípravách Pre-World jsme se podíleli s vysokým očekáváním a jsme nyní velice zklamaní a frustrovaní. Chtěli bychom se všem týmům a členům IRF BOD, kteří se měli sportovní události účastnit, upřímně omluvit.
Oficiální omluva od starosty kraje a prezidenta korejské raftové federace bude zaslána všem týmům brzy.

Budeme se snažit se z této situace co nejdříve vzpamatovat a připravit hlavní závod pro příští rok.
Neváhejte nám zaslat informace, zda Vám toto řešení nezpůsobí příliš problémů. Těším se na eventuelní diskuzi s Vámi.


S přátelským pozdravem

Sung-hoon Oh

Mistrovství světa R4 - rafting

Mistrovství Evropy - rafting

Logo ERC 2015 BiH 300x225

 

Facebook IRF

 

Facebook SVoČR - Rafting