Kanoe.cz

Slalom na Trnávce potrápil i zkušené raftaře

 Raftaři se o víkendu vydali závodit na Trnávku, kde se jel slalom a sprint Českého poháru, a pořadatelé z oddílu RK Stan jim na sobotní slalom připravili náročnou trať, která dokázala potrápit i ty nejlepší posádky. Svou špičkovou úroveň potvrdili prostějovští raftaři WD WC, kteří jako jediní dokázali zajet slalom čistě. Mezi ženami slavila úspěch posádka Tygříků z klubu WD Prostějov. Z juniorských raftařů se na trati nejlépe orientovali mladíci z Jiskry Havlíčkův Brod, mezi veterány nejlépe zajel Ježek Oldies Team. Závod hlídek se stal kořistí vodáků z klubu WD Prostějov.

Výsledky Sprintu

Výsledky slalomu

Na trati bylo postaveno celkem sedmnáct branek, z toho pět protivodek. Zajímavé byly dvě vlásenky, z nichž hlavně ta druhá nad válcem na konci kanálu zmařila nejednu naději na solidní umístění. V první jízdě se zde například cvaknul Prši Team, který ovšem ve druhém kole své zaváhání napravil a skončil čtvrtý. Nedařilo se Hájosově posádce, která vlásenku nezajela ani v jedné jízdě, WWS Clubu zde zase vypadl háček. Ovšem ani kombinace přesazených povodek čtyři, pět a šest nebyla jednoduchá a padesátku zde nasbírala nejedna posádka. O náročnosti trati svědčí fakt, že pouze pět posádek dokázalo zajet v obou jízdách všechny branky.

Prostějovští raftaři WD WC vstupovali do závodu v roli favoritů na vítězství a svou roli bezezbytku potvrdili výborným výkonem. Čistou jízdu bez „šťouchu“ a následné pětivteřinové penalizace žádná jiná posádka na Trnávce nepředvedla. Z ženských posádek potvrdila stoupající formu mladá posádka Tygříků, která předjela druhé Jezinky a třetí Kočičky.

S náročnou tratí měla velké problémy většina posádka v kategorii juniorů, těžká voda na Trnávce dala raftovým nadějím pořádně zabrat. Nejlepší výsledek nakonec zajela Jiskra z Havlíčkova Brodu, druzí skončili junioři z Kaplice a na třetím místě se umístil Hodonín 001.

Velký boj s náročným vodním terénem v podání juniorských raftařů ostře kontrastoval se zkušenými jízdami veteránů. Zde se díky zlepšeném výkonu ve druhé jízdě radovala z vítězství jihlavská posádka Ježek Oldies před RK Stanem a Kohebumi.

Sobotní program ukončil závod hlídek, ve kterém se na trať vydaly vždy tři rafty z jednoho týmu. Svůj úspěšný den na Trnávce završil klub WD Prostějov, který vyhrál před Trójou a RK Stanem.

Ovšem ani večer se milovníci sportovních zážitků nemuseli cítit ochuzeni o svou zábavu, neboť se konalo tradiční mistrovství v kanálingu o Krále krysu. Vyšebrodští Icíci připravili již několikátý ročník této soutěže, která si získává stále více příznivců a těší se mezi raftaři velké popularitě. Výsledky bohužel po ruce nemám, ale třeba je sem Walda dopíše : -)

Večerní zábavu, když k tanci a poslechu hrál DJ Číba, obohatilo promítání videí s raftovou tematikou. Rovněž si závodníci a ostatní přítomní mohli dopřát tisíc piv zdarma v rámci „šťastné hodinky“, které věnovali pořadatelé společně s pivovarem Ježek.

V nedělním sprintu se podařilo v kategorii žen nejrychleji projet trať Jezinkám před Kočičkami a Tygříky. Z mužských posádek dosáhl nejlepšího času raft WD Cvok před WD WC a RK Trójou. První místo v kategorii juniorů si stejně jako v sobotním slalomu z Trnávky odvezli mladíci z Jiskry Havlíčkův Brod, druhá skončila Kaplice D a třetí příčku získal Hodonín 007. Mezi veterány se prosadil raft WD Kohebumi před veterány z RK Stanu a posádkou WD Prostějov.

RekordVIP závod o Pohár starosty města Humpolec, kterého se zúčastnili mimo jiné i herci Zdeněk Podhůrský a Martin Písařík, se stal kořistí Růžové čajovny, druhá dojela posádka Humpolec 2 a třetí příčku získal raft Expedice Altaj. Smůlu měly Sportovní noviny, které Šarin v roli zkušeného zadáka zvrhnul v první jízdě hned na první překážce.

Po odměnění nejlepších VIP posádek se v nasedacím bazénu uskutečnil ve spolupráci s Gumotexem a agenturou Dobrý den zápis do České knihy rekordů v počtu českých mistrů světa v raftingu na jednom raftu. Sešlo se celkem patnáct šampionů, své zástupce zde měly všechny posádky, které světové zlato pro Českou republiku vybojovaly. Gumotex pro tuto akci zapůjčil velký raft Pulsar 490, na kterém se pak šampioni vydali na slavnostní jízdu kanálem. Podle jejich ohlasů se jim to celkem i líbilo, pouze Míša Hodačová utopila jednu botku : -)

Výsledky:

Slalom:

Muži:

1. WD Prostějov WC, 2. WD Cvok, 3. RK Trója

Ženy:

1. WD Tygříci, 2. Jezinky RK Stan/RK Trója, 3. WD Kočičky Georgia

Veteráni:

1. Ježek Oldies Team, 2. RK Stan Veterán, 3. WD Kohebumi

Junioři:

1. Jiskra Havlíčkův Brod, 2. Kaplice D, 3. RK Hodonín 001

Sprint

Muži:

1. WD Cvok, 2. WD Prostějov WC, 3. RK Trója

Ženy:

1. Jezinky RK Stan/RK Trója, 2. WD Kočičky Georgia, 3. WD Tygříci

Veteráni:

1. WD Kohebumi, 2. RK Stan Veterán, 3. WD Veterán

Junioři:

1. Jiskra Havlíčkův Brod, 2. Kaplice D, 3. RK Hodonín 007

Mistrovství světa R4 - rafting

Mistrovství Evropy - rafting

Logo ERC 2015 BiH 300x225

 

Facebook IRF

 

Facebook SVoČR - Rafting