Kanoe.cz

Na raftové Trnávce se bude slavit s Ježkem a zdolávat rekord

Několik zajímavostí zpestří letošní čtyřkovou raftovou Trnávku, která se uskuteční o nadcházejícím víkendu. Vedle slalomu a sprintu se pojede rovněž slalom hlídek o soudek Ježka a v neděli se vedle závodu VIP uskuteční ve spolupráci s Gumotexem a agenturou Dobrý den ustavující rekord v počtu mistrů světa na jednom raftu. No a taky je přichystána jedna menší oslavička s pivovarem Ježek :-)

Startovka

Časový rozpis Trnávky

Program začne v pátek odpoledne od šesti hodin tréninkem, voda poteče do půl osmé, pak se začne stavět trať slalomu. V sobotu se pojede slalom, v půl třetí pak tradiční závod hlídek o soudek z produkce pivovaru Ježek. Tento výrobce piva zajišťuje dodržování pitného režimu na Trnávce již jubilejním desátým rokem, což si pochopitelně žádá náležitou oslavu. Počet soudků ježkovské jedenáctky, které budou od šesti hodin určeny k vypití zdarma v rámci tradiční "Šťastné hodinky", se tak díky jubileu zaokrouhlil na deset.
V neděli bude na programu vedle sprintu a závodu VIP posádek o Pohár starosty města Humpolec také ustavení jednoho raftového rekordu. Ve spolupráci s Gumotexem a agenturou Dobrý den (která zastřešuje v České republice celou oblast rekordů a kuriozit a vydává Českou knihu rekordů) se uskuteční ustavující rekord v počtu mistrů světa z jedné země na jednom raftu. Zastoupeni by měli být členové všech posádek, které od roku 2001 vybojovaly na světových šampionátech zlatou medaili. Připomeňme si, se jedná o posádky Tygříci (2001 slalom, sjezd a celkové zlato), RK Trója (2001 sjezd, 2003 slalom, sjezd a celkové zlato), Jezinky (2003 slalom, 2005 a 2007 slalom, sjezd a celkové zlato) a Šamani 2005 a 2007 sjezd). Zdolání rekordu se uskuteční bezprostředně po vyhlášení VIP závodu v prostoru startu.

Mistrovství světa R4 - rafting

Mistrovství Evropy - rafting

Logo ERC 2015 BiH 300x225

 

Facebook IRF

 

Facebook SVoČR - Rafting