Kanoe.cz

VRACÍME SE Z MS V RAFTINGU SE 7 MEDAILEMI

MS v raftingu máme úspěšně za sebou, Jezinky maji 1 den na prohlídku Seoulu, Šamánci odlétaji na závody R4 do Číny, Vasago a TV už jsou doma. Mně nezbýva, než znovu poděkovat všem závodníkům za nádherné výkony, kterými sklidili obdiv celého světa. Zejména zlatý úspěch ve sjezdu na zcela neznámé a těžké vodě, za stále stoupající hladiny, která nedávala šanci použit nějaké stopy najeté v treninku, vyvolal hluboké smeknutí klobouku našich soupeřů. Další dík patří Vasagovi, Zbyňkovi, Martinovi a Milanovi za vytvoření skvělého zázemi obou týmů, jaké neměly ani početnější výpravy. Diky vysílačkám jsme všichni mohli být během závodu ve sprintu, slalomu i sjezdu v obraze a okamžitě reagovat na situaci. Například během 5 potřebných minut mít v ruce natočenou kazetu jako podklad pro protest při H2H, i když nám  nakonec nepomohl. Poprvé na MS jsem měl pocit, že jsou vnimáni Češi  jako nejlepší  tým dohromady.  Šamánci 15. v H2H, 2. ve slalomu 1. ve sjezdu , 2.v OVER ALL. Jezinky 3. v H2H, 1. ve slalomu, 1. ve sjezdu, 1. v OVER ALL !!!

Svět raftingu se  rozšiřuje nejen v Evropě. Letos se zde objevily nové posádky s velkými ambicemi např. Srbsko a Bosna, známé Chorvatsko i Slovinsko. Take ale  Kazachstán, Argentina, Filipíny, Indonesie, Indie, ti všichni se zlepšují. Špičku v kategorii muži tvoří dnes nejméně 10 týmů kdokoliv může vyhrát. Důkazem je celkové vítězství Brazilců, ačkoliv vyhráli pouze sprinty.  Po slalomu jsem byl přesvědčen, že celkový titul mají v kapse Němci. Ti nakonec ani nestáli na bedně. Celkové pořadí : Brazilci - Češi - Japonci , ukazuje celkovou vyrovnanost ve světě. 
    Nebýt osudné chyby, nikdo by na naše kluky letos neměl ani v konkurenci 29 posádek ze všech koutů světa. Jak druhý den řekl jeden z ruských trenérů o svých svěřencích, kteří také v H2H take neuspěli. Ruské rčení označuje neúspěch slovy : projebali balalajku.
  Jezinky musely letos bojovat s daleko širší špičkou než v minulých letech . Slalomářky  z Kanady, tradičně nabušené Zélanďanky, Slovenky čekající na svůj uspěch, tvrdé a houževnaté Němky,  Anglické slalomářky - celkem 13 posádek. Navíc neustálé změny programu, čekání na déšť, každý den jiný stav vody v řece, který neumožnil trenink na takové vodě, která  čekala posádky při vlastním závodě. To vše nahrávalo spíše zámořským posádkám.

 Ale  obě  české posádky ukazaly svoji sílu - čím tvrdší a horší podmínky, tím lepší výsledky.  Z pozice předsedy rady raftingu a předsedy RK Stan tedy gratuluji všem závodnikům a podpůrnému týmu a všem, kteří rafting z Čech pomohli dotáhnout na vrchol světa.

Standa

Mistrovství světa R4 - rafting

Mistrovství Evropy - rafting

Logo ERC 2015 BiH 300x225

 

Facebook IRF

 

Facebook SVoČR - Rafting