Kanoe.cz

Cestovní kancelář CVoK Pardubice narušila závody na Kamenici ( doplněna omluva z 18.4.)

Nedělní závody Českého poháru v raftingu narušila cestovní kancelář CVoK Pardubice, která se svými klienty vyrazila na trať 10 minut před startem a závodníkům pak na trati překážela. 

Děkujeme vám, výděleční guidi CVoKu Pardubice, že jste v neděli vyrazili 10 minut před startem Českého poháru v raftingu na trať . Moc nás těší, že jsme strávili 2 víkendy vyřezáváním stromů aby vaši klienti měli nerušený zážitek a zajistili pro vás dostatečný průtok řekou, abyste snad někde nezadrhli se svými 6ti klienty na každém člunu.

To všechno jsme dělali z lásky k Vašim ziskům. A aby si Vaši klienti užili opravdu, dojely první nedělní rafty Vaše 4 plně naložené čluny těsně nad soutěskou, půl minuty do cílové rovinky. Takže místo soustředění na optimální stopu závodníci hleděli kudy se vyhnou vám . Přehrazení levé půlky řečiště třemi čluny pod posledním skokem již bylo jen třešničkou na vašem letošním dortu.

K čemu je práce pořadatelů obou svazů na organizaci závodů, když pak parta vodáckých hyen změní podmínky pro první čluny. Kde byly zástupy guidů při řezání stromů??? Jak zabránit téhle společnosti neustále a pravidelně ohrožovat  průběhy raftových a kanoistických závodů? Pomozte nám prosím všichni, kanoisti stejně jako raftaři v příštím roce odstranit tyhle ignoranty, kteří si myslí, že stačí jen uhnout ze stopy a tím je vše OK. Jenže vůbec si neuvědomují, že závod je o soustředění a jetí "na krev". Jejich vrhací pytlíky jsou jen olejem do ohně posádce, která se díky rozhodování kudy objede komerčáky dopustí chyby a vykoupe se tam, kde běžně jezdí s prstem v nose.

Jsou některé cesty, jak se jich zbavit. 
znemožnit  projíždění přes start závodu, zamezit jim v tradičních místech na nasedání obecnou vyhláškou starostky Plavů, využitím závodníků - startujících členů téhle cestovní kanceláře - tím, že se nasadí  do první linie, ať si překáží sami sobě.

Některé kroky mohou udělat pořadatelé, další už musí udělat vodácká společnost. Byl doby, kdy I CK CVoK byla schopna se domluvit, kdy a jak může vyjet na trať závodů. Tehdy jim možná záleželo na lepších vztazích mezi SVoČR, ČSK DV a CK.

Za pořadatele RK STAN
Standa Hájek
Na základě omluvy z dnešního rána jsem některé  výroky odstranil. Ostatní zůstává. Žádné rafty před startem závodu, to je jediná bezpečná cesta. A jediná domluva.
Standa Hájek

From: Sarka Boruvkova [mailto:Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.]
Sent: Tuesday, April 18, 2006 8:57 AM
To: 'Martin Hájek'
Subject: Omluva

Ahoj,
strasne me mrzi, ze jsme se vam namotali do zavodu - o to vic, ze delam vsechno pro to, aby se neco takoveho nemohlo stat a startujeme z Plavu s vice nez 30ti minutovou rezervou. Bohuzel na jezu v Plavech rozparali podlahu a i kdyz vymena clunu byla bleskova, časova rezerva se zkratila a dojeli jste nas. Vim, ze omluva uz nic nezachrani, ale chci, abyste vedeli, ze to z nasi strany neni ignorace zavodu a zavodniku.
Takze jeste jednou - omlouvam se!
Sarka Boruvkova

Mistrovství světa R4 - rafting

Mistrovství Evropy - rafting

Logo ERC 2015 BiH 300x225

 

Facebook IRF

 

Facebook SVoČR - Rafting