Kanoe.cz

Muži a masters jsou na MS v raftingu průběžně druzí

logo MSDruhý den mistrovství světa v raftingu přinesl české výpravě další dvě medaile. Posádka masters TR Veteran (Jiří Vrba, Zbyněk Netopil, Michal Hric a Stanislav Hajský) hladce postoupila do finále, tam vak narazila na domácí Brazilce, kteří rychlým startem vybojovali výhodnější pozici a naše loď už své soupeře nedokázali předstihnout. „Jsme trochu zklamaní, po vítězství ve sprintu je druhé místo trochu ústup. Věříme ale, že ve slalomu se karta otočí a vrátíme se na zlatou vlnu. Poslouchat v těch strašných vedrech tu dlouhou brazilskou hymnu je opravdu vysilující, tak i proto to snad dnes dopadne naopak, ta česká je totiž mnohem kratší,“ usmíval se před sobotním slalomem kapitán veteránů Jiří Vrba.

 

Druhý cenný kov z druhé soutěže brali i muži TR Hiko (Aleš Daněk, Jan Havlíček, Ondřej Pinkava a Jan Šťastný. Stejně jako veteráni zažili jedinou porážku a to s místními borci. Porážka přišla v semifinále a tak se naši borci museli spokojit s bitvou o bronz. V malém finále narazili na ruskou loď, která dojela třetí ve sprintu a tak dal čekat vyrovnaný souboj. Bitvy se diváci skutečně dočkali. Češi nasadili agresivnější styl jízdy a ruské borce doslova přetlačili při vjezdu do kanálu a výhodnější pozici udrželi až do cíle. Stejně jako ve veteránech zvítězili i v mužích domácí Brazilci, kteří si ve finále poradili s Argentinou. „Pro nás je to výborný výsledek, možná první světová medaile v head to head, takže paráda. Navíc jsme si bronz museli opravdu vybojovat a se stylem jízdy o třetí místo můžeme být také spokojení,“ usmíval se po dojezdu Jan Havlíček.

vyhlaseni-h2h

Velmi těžkou úlohu měly české ženy TR Teva (Kateřina Vacíková, Pavla Procházková, Petra Balatková a Zuzana Valtrová). Po pátém místě ve sprintu narazily dnes v první jízdě na vítězky sprintu ze Slovenska. Papírové předpoklady se bohužel naplnily a Češky skončily hned ve čtvrtfinále. Celkově obsadily naše dívky páté místo.

Dnes se na kanále ve Foz do Iguazu jede slalom, na který se Češi dost těší. Muži i masters drží po dvou soutěžích průběžně druhé místo, Češky jsou zatím páté.

Závody je možno sledovat live na odkazu níže.
Live přenos: http://new.livestream.com/itaipu/CANOAGEM
Textový přenos: http://raftingchampslive.wordpress.com/
V
ýsledky: http://www.canoagem.org.br/evento/resultados/eventos_id/585

Mistrovství světa R4 - rafting

Mistrovství Evropy - rafting

Logo ERC 2015 BiH 300x225

 

Facebook IRF

 

Facebook SVoČR - Rafting