Kanoe.cz

Mistrovství světa R4 Brazílie 2014

logo MSPo nedělním ukončení MS R4 v raftingu U19 a U23 se v brazilském Foz de Iguazzu už dnes rozběhnou dlouho očekávané závody v kategorii Open a Masters. Česká výprava přicestovala ve složení tří týmů. Muži – TR HIKO, ženy – TR TEVA a veteráni muži – TR Veteran.

Veteráni mají před sebou úctyhodný úkol, a to obhájit 5 zlatých medailí, které vybojovali před dvěma lety doma, v Českých Budějovicích a pod lipenskou přehradou. Mužské a ženská posádky R4 ve světě raftingu prozatím ctí čtyřletý, tzv. olympijský cyklus. Poslední MS bylo totiž již 4 roky nazpět v Holandsku, což byla zároveň premiéra této kategorie, kde TR HIKO obsadilo celkové třetí místo a získalo titul mistrů světa ve slalomu, ženy z Holandska obhajují bronz ve stejné disciplíně.

Raft-kluci

Posádka TR Hiko při tréninku sjezdu pod vodopády Iguazu

V dvaačtyřicetistupňovém vedru je zatím velkou neznámou, jak se pořadatelům podaří zajistit plnou funkčnost všech pump z přehrady tak, aby v kanále tekl průtok hodný akce typu mistrovství světa. Ve čtvrtek začíná šampionát jednokolovým sprintem, v pátek pokračuje disciplínou H2H, v sobotu je na programu slalom a v neděli je mistrovství zakončeno hromadným sjezdem masivním proudem řeky Itaipu pod turisty vyhledávanými vodopády Iguazzu na pomezí Brazílie a Argentiny.

Závody je možno sledovat live na odkazu níže.

Live přenos: http://new.livestream.com/itaipu/CANOAGEM

Textový přenos: http://raftingchampslive.wordpress.com/

Raft-pavla

Kapitánka týmu TR Teva Pavla Procházková sleduje vodopády Foz do Iguazu

Mistrovství světa R4 - rafting

Mistrovství Evropy - rafting

Logo ERC 2015 BiH 300x225

 

Facebook IRF

 

Facebook SVoČR - Rafting