Kanoe.cz

Raftaři ve Vrbném závodili na čtyřkách, šestkách i madračkách

 České Vrbné přivítalo po prázdninové pauze další díl ze seriálu závodů Českého poháru, výsledky se rovněž počítaly do bodování Evropského poháru R4. Kromě čtyřek se jel také „open“ závod šestek, kde si posádky mohly otestovat svou formu před Nominačními závody a Evropským pohárem, které se uskuteční o příštím víkendu na Trnávce. Pořadatelé z klubu Georgia také zpestřili program večerním závodem na madračkách v kolovadle, který měl u diváků i závodníků velký úspěch. Večerní vystoupení oblíbené kapely Laxké Féčko bohužel předčasně ukončil prudký liják. Do závodů se přihlásilo také několik zahraničních posádek, vedle "tradičních" raftařů ze Slovenska se na startu objevili také vodáci z Litvy.
První závodníci se v Českém Vrbném objevili již ve čtvrtek večer, ale většina dorazila až v pátek odpoledne. Po večerním tréninku byl připraven závod o přežití v kolovadle, ale ten se nakonec nekonal, neboť se přihlásila pouze jedna posádka.
Sobotní počasí dalo zapomenout na chladné a deštivé dny, které panovaly začátkem srpna. Hned několik posádek si nedalo na pálící sluníčko pozor a tak jejich rafty poputují do Gumotexu na výměnu bočního válce. Slalom začínal kategorií R4, na posádky čekalo celkem dvanáct branek, z toho pět protivodných. Nejvíce akčních scén připravilo tradičně kolovadlo, kde se nedobrovolně vykoupalo několik posádek.
V kategorii žen se dařilo Indiánkám, které skončily ve slalomu dvakrát druhé na čtyřce i na šestce a musely se sklonit pouze před úřadujícími mistryněmi světa z klubů RK Stan – RK Trója. Podařilo se jim dokonce získat cenný skalp Mistrálek, vítězek letošního ME. I když je třeba pro objektivnost dodat, že Mistrálky nejely v optimální sestavě, Indiánky prokázaly že jsou schopné podávat stabilní výkony a jejich výsledky nejsou dílem náhody. Pod trenérským vedením Pera Panenky vyrůstá další posádka, která je schopná zajíždět dobré výsledky i v mezinárodní konkurenci. Našim dvěma nejlepším posádkám, ženám z klubů RK Stan – RK Trója a Tygříkům tak přibyla další konkurence, což je pro český ženský rafting velmi dobrá zpráva.
Z mužských posádek se na čtyřkách s brankami nejlépe popasoval raft WD VCES před další prostějovskou posádkou WD WC, bronz získali Hájci. Na šestkách se Hájos Racing Teamu podařilo zajet špičkovou jízdu a získal první místo před slovenským Hazardem a prostějovským raftem WD WC.
Jiskra Havlíčkův Brod získala první místo mezi juniory, na stříbrné příčce skončila slovenská posádka Juventa Kids a bronz vybojovali mládežníci z Kaplice. V závodě veteránů se na prvních dvou místech ve výsledkové listině objevily prostějovské posádky WD veterán a WD Kohebumi veterán.
Po šestkách se na trať vydaly hlídky, kde se blýskli vodáci z Prostějova, kteří dokázali zajet bez jediné penalizace za dotyk branky a po zásluze vyhráli. „Vodní“ program pak zakončil velmi akční závod na madračkách v kolovadle.
Večer se po vyhlášení výsledků a menší pauze na pódiu objevila mezi raftaři velmi oblíbená slovenská kapelka Laxké Féčko. Hráli tradičně výborně, jejich vystoupení však zhruba v polovině ukončila bouřka, která se nad Vrbným přehnala. Zábava ale pokračovala i nadále, v restauraci se nabídnuté šance hbitě chopil obsluhující personál a pro vodáky připravil improvizovanou taneční párty, která trvala do hodně časných ranních hodin.
Nedělní program zahájily šestky, v kategorii žen si pro první místo dojely Mistrálky před posádkou RK Stan – RK Trója a Indiánkami. Z mužů nejrychleji pádlovala šestice z Tróji, pro druhé místo si dojel slovenský Hazard Team a na třetí pozici skončil raft Hájos Racing Team. Také ve čtyřkách byly mezi ženami nejrychlejší Mistrálky před Indiánkami a Kočičkami, až čtvrté byly raftařky RK Stan –RK Trója. Nejrychleji sprintující čtyřka mužů byla WD VCES před další prostějovskou posádkou WD OO, bronz získal raft MS Composite A.
Z veteránských posádek nejrychleji tratí projela WD Kohebumi veterán před WD veterán a Geoplánem HK. Mezi juniory si první místo ve sprintu z Vrbného odvezl raft Kaplice D, druhé a třetí místo získali mládežníci z klubu Jiskra Havlíčkův Brod.
Výsledky ze soboty
Výsledky z neděle

Mistrovství světa R4 - rafting

Mistrovství Evropy - rafting

Logo ERC 2015 BiH 300x225

 

Facebook IRF

 

Facebook SVoČR - Rafting