Světový pohár v raftingu - Altaj 2006

Na řece Katuň v Altajském pohoří se koná první závod nazvaný Světovým pohárem v raftingu. Na startu se sešlo 17 mužských a 7 ženských týmů z 5ti zemí. Z České Republiky vyjely do Ruska posádky z Prostějova - WD OO ( Šamani ) Lisický, Vlček, Šamánek, Hanuliak, Neset , Krajc, WD WC Hric V, Hric M, Pospíšil, Bozděch, Herzán, Netopil a ženy WD - Tygříci ve složení Binarová, Marousková, Kaňkovská, Procházková, Herzánová.

Krátké zprávy poslal Zbyněk Netopil a Vlček.

1. zpráva po sprintu : Nazdar Vasso, ty vole včera jsem ještě psal , že pohoda. Dnes stoupla voda o 2 m... Závod head to head na peřeji Ingumen. Holky byly disklé z 1. místa za předčasné ponoření pádel do vody. Obě mužské posádky postoupily do semifinále, kde startovalo 6 a 6 člunů.Nám ve finále, kde startovaly 4 čluny propíchli při souboji člun pádlem a na polovypuštěné mršině jsme se řítili do válce jako KRÁÁÁVA.... lopas přes zadek a pak dlouhá plavba. Všichni docela v poho, jen Lisoň se pustil raftu a byl trošku vyplivanej. Zkoušeli jsme ještě podávat protest, mohli jsme jet o třetí místo z lepší pozice. Ale nálada byla pokleslá, že jsme si rádi nechali bramboru. Hrici nakonec byli pátí.

2. zpráva po sjezdu :Sjezd 35 minut zakončený peřejí, kterou některé posádky raději přenesly. V kategorii ženy na 1. místě WD Tygříci, v mužské kategorii 1. Altajci, 2. WD OO, 3. Altajci II, 4. WD WC.

Celkově ( Over all ) Muži : 1. Altaj I, 2. WD OO , 3. WD WC
Ženy : 1. WD Tygříci.