Kanoe.cz

Výsledky z Trnávky

 Raftaři se o víkendu 24.-25.6. vydali na Trnávku, aby zde ve slalomu a sprintu bojovali o další body do seriálu závodů Českého poháru. V tropickém vedru prokázaly největší formu posádky WD Prostějov, slovenské Mistrálky, Jiskra Havlíčkův brod st. a Ježek team veterán, které vyhrály oba závody. Závod hlídek se letos poprvé hodnotil jako Mistrovství České republiky a zlaté medaile přebrali raftaři z Prostějova. Zpestřením Trnávky bylo sobotní natáčení pořadu Udělám cokoliv Českou televizí a nedělní VIP závod o Pohár starosty města Humpolec.

Pořadatelé připravili pro závodníky zajímavou trať, která začínala „tradiční“ protivodou za skokem vpravo a dvěma přesazenými povodkami. První kombinace byla zakončena protivodou vpravo, kde nebylo ve vracáku příliš místa k pohodlnému přistání, takže řada posádek tuto branku minula. Některým se podařilo přistát ve vracáku na protější straně a následně se pak pokoušely dostat k brance traverzem. To se však úspěšně podařilo realizovat pouze několika raftům. Po vcelku „pohodové“ protivodě číslo pět čekala na raftaře vlásenka a následně pod mostem první levá červená branka. Ve spodní části trati se museli závodníci vypořádat zejména s protivodou číslo devět, která byla umístěna dále od břehu, takže se dala najíždět v podstatě třemi způsoby: zleva, zprava napřímo a zprava s otočkou. Většina posádek zvolila poslední způsob.

Závod nevyšel Tróji, která skončila až na sedmém místě, první dojel prostějovský traft WD WC. V kategorii žen napravily Mistrálky „proplavané“ slalomy v Tróji a prvním místem dokázaly, že umí jezdit i na Coloradu. Ženy z klubů RK Stan/RK Trója se musely obejít bez nemocné Renči Koehlerové, kterou na pravém háčku nahradila Lucka Schneiderová. V této kombinované sestavě si dojely pro druhé místo, v boji o bronz porazily Kočičky Indiánky.

Na trať se vydaly i tři nejodvážnější posádky juniorů, nejlépe se mezi brankami orientovala Jiskra Havlíčkův Brod st. Mezi veterány si vítězství připsal Ježek team veterán posílený o Standu Hájka a Petra Panenku.

Polední pauzu vyplnilo natáčení pořadu České televize Udělám cokoliv, ve kterém musí soutěžící splnit náročný úkol z oblasti, která mu není příliš po chuti. Zhruba pětapadesátiletá paní si prý zrovna netykala s vodou, takže pro ní televizní režisér vymyslel úkol sjet polovinu kanálu na Trnávce. Se svým synem usedla do Colorada a vydala se na trať. Zvolila taktiku zalézt do člunu a doufat, že to dobře dopadne, což jí spolehlivě vycházelo až do válečku nad mostem. Zde se podle očekávání proudem volně unášený raft zachytil a v zápětí již paní soutěžící plavala kanálem. Svůj úkol tedy nesplnila, což nesla velmi těžce a ronila slzy ještě dlouho po vylovení z vody.

Sobotní program uzavřel závod smíšených hlídek, kde se kromě soudku osmnáctistupňového piva Ježek premiérově závodilo o medaile pro mistry České republiky. Nejlepší souhru nakonec prokázaly tři rafty z klubu WD Prostějov, za nimi skončila Trója a bronz získala hlídka pořádajícího oddílu RK Stan.

Pálící slunce přímo vybízelo ke koupeli, takže se řada závodníků a jejich doprovodu po závodě přesunula k nedaleké nádrži, kde byla voda o opravdu velmi příjemné teplotě. V prostoru areálu mohli lidé vedle tradičního stánku s pivem, jídlem a kuřaty zajít také do cukrárny, která nabízela velmi dobrou zmrzlinu, dortíky a báječnou ledovou kávu.

V šest hodin odstartovala Šťastná hodinka připravená pořadateli z klubu RK Stan a pivovarem Ježek. Celkem šestnáct sudů bylo pro závodníky a jejich doprovod vytočeno zdarma, a nutno říci, že se to podařilo zvládnout ještě dříve, než v minulém roce.

Úderem osmé začala prezentace na další ročník závodu v kanálingu o Krysu roku. Icíci si opět dali záležet a připravili jednu inovaci – cíl byl až dole na schodech, takže běžci museli skočit do vody a poslední metry trati doplavat. Vedle hlavní kategorie byla vyhlášena také nejrychlejší žena a juniorka.

Večerní zábavu pak po shlédnutí videa z loňského MS v Ekvádoru rozjela kapelka a dokončili mistři hudby z posádky ET v síti.

V neděli změřili závodníci své síly ve sprintu, zpestření obstaral vložený závod VIP O pohár starosty města Humpolec. Na trať se vydalo celkem sedmnáct posádek složených ze zástupců sponzorů, médií a herců. Letos se na trať vydali například Martin Písařík, Podhůrský se syny, Sváťa Schuller, Jan Teplý, David Huf a další herci. Celkem třem divadelním posádkám se nepodařilo projet kanál bez ztráty kytičky a tak si nedobrovolně vyzkoušeli plavbu v divoké vodě. Nádherný broušený pohár z rukou pana starosty Humpolce přebrala posádka OPT Real.

Za neustávající sluneční výhně uzavřelo závody vyhlášení nejlepších posádek ze sprintu a následně také za kombinaci sobotního slalomu a nedělního sprintu. Jubilejní desátá „Trnávka“ tak již patří do historie.

Výsledky:
Slalom
Sprint

Mistrovství světa R4 - rafting

Mistrovství Evropy - rafting

Logo ERC 2015 BiH 300x225

 

Facebook IRF

 

Facebook SVoČR - Rafting