Kanoe.cz

Raftaři si při tréninku na Belaji zaplavali

Všechny české posádky si již vyzkoušely plavání v řece Belaja, kde zítra začíná mistrovství Evropy v raftingu kategorie R6. Mezi největší favority patří české rafty RK Stan - RK Trója ženy a RK Trója muži, které budou na ruské řece obhajovat tituly mistrů Evropy z roku 2002. Raftaři se vedle náročného vodního terénu rovněž musí vypořádat s nástrahami počasí, vedle deště se objevila také pravá ruská chumelenice. Většina českých vodáků se do dějiště šampionátu přesunula již koncem minulého týdne, aby se mohli dostatečně aklimatizovat a co nejlépe poznat nástrahy řeky. Ta dává svou sílu raftařům pocítit opravdu důkladně, plavání v Belaji si postupně vyzkoušely všechny posádky. "Řeka je pěkná s třemi velkými peřejemi ve spodní části. Při hledání optimální stopy měly všechny české posádky možnost si vyzkoušet i koupel ve velice chladné vodě," řekl v telefonickém rozhovoru předseda Rady raftingu SVOČR Stanislav Hájek. Naštěstí se závodníkům podařilo tyto nehody přestát bez závažné újmy na zdraví, pouze muži z Tróji mají po dnešku drobné šrámy.
Čeští raftaři patří k absolutní světové špičce a nejvyšší cíle mají i na ruské řece. Posádka úřadujících mistryň světa z klubů RK Stan - RK Trója bude o vavříny bojovat především se slovenskými Mistrálkami, pro druhý reprezentační raft Indiánek z klubu RK Trója bude úspěchem jakákoliv medaile. Mezi muži mají nejvyšší ambice úřadující mistři světa z Ruska, o zlaté medaile budou bojovat i obě české posádky, RK Trója a RK Stan Hájos Racing Team.
Den před zahájením šampionátu přidělávají pořadatelům vrásky prasklé čluny. Při dnešním tréninku jich bylo poškozeno pět z celkového počtu dvaceti, které mají závodníci k dispozici. Vedení české výpravy však věří, že se ruským pořadatelům podaří poškozené rafty do začátku závodů opravit.


Mistrovství světa R4 - rafting

Mistrovství Evropy - rafting

Logo ERC 2015 BiH 300x225

 

Facebook IRF

 

Facebook SVoČR - Rafting