• Sporty
  • Ocean Paddling
  • Články
  • Poslední prověrka surfski týmu před nadcházejícím Mistrovstvím Evropy – Dutch Cost Race 2018

O víkendu 29. – 30.9. 2018 proběhl 6. ročník tradičního surfski závodu na pobřeží poblíž Amsterodamu. Už přihlásit se do závodu byl docela oříšek, protože 150 startovních čísel bylo DCCH podiumrozebráno v lednu 2018 během 40 hodin od spuštění registrace. Za oblíbeností závodu leží jak pěkná lokalita se zázemím klubu a restaurací přímo na pláži, tak rodinná atmosféra závodu v níž se mísí světová esa ocean paddlingu s hobby pádlisty.

Z Čech vyrazil tým Surfski.cz ve složení Jakub Adam, Michael Odvárko a Zbyněk Laube. Po ostrých deseti hodinách jízdy na místo nás v pátek čekaly neméně ostré podmínky pro rozježdění na pláži. Prudce lámající se vlny se silným proudem vytvořily mix vln ze všech stran, které nás důkladně prověřil před samotným závodem. Výsledkem byly dvě utopené čepice a spokojené úsměvy ze sjetých vln.

Pro závodní den už předpověď počasí nebyla tak příznivá. Nakonec si s pořadateli (a hlavně závodníky) pohrálo počasí tak, že plánovaná trať byla namísto downwind celá proti vlnám a větru. Pádlování připomínalo spíš kombinaci říčního maratonu s noční můrou než surfování. Avšak pro nejlepší borce to neznamenalo problém a ostatní se s tím poprali každý po svém. Zvítězil Kenny Rice z JAR před Gordanem Harbrechtem z Německa. Souboj na trati vypadal tak, že Kenny od startu jel Gordanovi na vlně za lodí, než ho předjel na posledních 200m při jediném surfování za celých 18km.

Z českého týmu dojel na výtečném 8. místě Jakub Adam ze všech startujích. Zbyněk Laube obsadil 3.místo ve své věkové kategorii a 42. celkově, M. Odvárko 4.místo v kategorii a 21. v absolutním pořadí.

Další víkend čeká Český tým Mistrovství Evropy ve Španělské Villayose.