Kanoe.cz

MS v kanoepolu - aktuality

Češky nakonec končí na 11.místě z 18 týmů. Škoda oslabení týmu v úvodních dnech. V plném počtu byl reálný boj o umístnění v první osmičce. 

Konečné výsledky

Muži

1. Itálie

2. Francie

3. Španělsko

Ženy

1. Nový Zéland

2. Německo

3. Francie

Muži do 21 let

1. Velká Británie

2. Německo

3. Itálie

Ženy do 21 let

1. Německo

2. Polsko

3. Nový Zéland

4.9.2016

Dnes konečně nastupuje tým k závěrečným hrám v plném složení 8 hráček. V dopoledním zápase poráží Dánky 5:3 a čeká je 6. tým druhé skupiny Španělsko, kterému bohužel podléhají těsně 1:2. V závěrečném boji o umístnění se tak znovu utkávají s Dánskem a po výhře 4:1 nakonec končí na 11.místě. 

3.9.2016

Stále oslabené Češky nastoupily odpoledne proti Německu a podlehly mu 8:3. Dnes brzy po ránu se utkaly s domácím týmem Itálie. Nemoc dvou hráček a zranění další znamená však, že hrají v 5, tedy ceký zápas bez střídání a tomu odpovídá i prohra 3:7. Bohužel i zápas s Kanadou, který rozhodoval o postupu mezi ellitní 8 prohrávají gólem v poslední minutě 5:6. V zítřejším zápase s Dánskem se už tak bude pouze rozhodovat, zda skončí na 5. či 6. místě ve skupině. V obou případech už budou pouze bojovat o umístnění na 9.-12. místě.

 

2.9.2016

Češky ve včerejším posledním zápase skupiny podlehly Německu nakonec 0:6. I přesto, že nastoupily opět pouze se 6 hráčkami, odehrály velmi kvalitní poločas, kdy prohrávaly pouze 1:0 a to ještě po velmi sporné penaltě.

Situace ve skupině se poté trochu zdramatizovala, když Polky překvapivě prohrály s Íránem 4:5. Děvčata tak mohla teoreticky skončit na 2. místě ve skupině, ale i na 4., nepostupovém. Jasně postupující Němky však závěrečné utkání s Íránem nevypustily, což spolu s vítězstvím Polska nad Švédskem 8:5 znamelo konečnou třetí příčku ve skupině a postup mezi nejlepších 12.

Dnes v poledne nastoupily proti týmu Nového Zélandu stále oslabené o Dominiku Adamcovou a Terku Hovorkovou a i s pochroumaným ramenem Melanie Schreiner  prohrály poměrně vysoko 2:7.

V podvečer je ještě opět čeká zápas s Německem. Zítra jsou na pořadu hry proti Kanadě a Itáli a skupinu uzavřou v neděli proti Dánsku.

1.9.2016

V 17:20 čeká Češky důležitý zápas  se Švédskem. Pokud Švédky dokáží porazit, dostanou se do horní části herního systému, která zaručuje nejhorší umístění na 12. místě.

Výhra nad Švédskem 2:0 znamená jž téměř jistý postup do skupiny o 1.-12.místo.

31.8.2016

Dnes Tým žen má za sebou dvě utkání s Polskem a Iránem(v původním rozpisu bylo chybně uvedeno Irsko). Bohužel oba zápasy musel absolvovat oslabený o dvě nemocné hráčky.

ČR:Polsko 2:5

ČR:Irán 5:3

 

 

 

MS v kanoepolu 29.8.-4.9.2016, Siracusa, Sicílie, Itálie

Canoepolo Syracuse

Dnes 29.8.2016  začne v italské Siracuse slavnostním zahájením již 12. Mistrovství světa v kanoepolu. Českou republiku na šampionátu reprezentuje tým žen ve složení Dominika Adamcová, Kateřina Boušová, Zuzana Doležalová, Ute Gradmann, Tereza Hovorková, Alena Jahodová, Theresa Ostertag a Melanie Schreiner. Český ženský tým se na MS kvalifikoval vynikajícím a překvapivým 6. místem na loňském ME.

První zápasy v základních skupinách začínají 30. srpna, nové mistry světa budeme znát 4. září odpoledne. Češky na úvod čekají silné týmy Německa a Polska a dále zástupkyně Švédska a Irska. Češky vstoupí do mistrovství až ve středu 31.8. a na úvod je čekají tyto zápasy

8:00 pitch 2 CZE:POL      13:15 Pitch 3 IRL:CZE     17:20 Pitch 2 SWE:CZE

Zde najdete podrobnější údaje o mistrovství,rozpiszápasů a výsledky.

Odkaz na živé vysílání.

 

 

Ženy na kanoepolovém ME nakonec na šesté příčce

Ženská reprezentace ČR v kanoepolu se nakonec na ME umístila na 6. místě. Je to bezesporu největší týmový úspěch v historii českého kanoepola. Umístěním děvčata rozhodně překonala všechna předturnajová očekávání. Doufejme, že toto umístění přispěje i k dalšímu rozšíření členské základny v Čechách, zejména v mládežnických kategoriích. A že snad konečně pražským týmům začne růst i nová mimopražská konkurence.

Výsledky

 

Česká ženská reprezentace v kanoepolu postupuje na ME mezi 6 nejlepších

thumb EM 130 von 177 small 300x300Gratulujeme, česká děvčata(s pomocí 3 naturalizovaných Němek) to dokázala. Po včerejší prohře s vicemistryněmi světa z Velké Británie a remíze s polským týmem dnes ráno dokázala porazit výběr Dánska a probojovala se mezi 6 nejlepších týmů na ME v kanoepolu. Za český tým hrají Kateřina Boušová, Dominika Adamcová, Zuzana Vojtěchová, Alena Jahodová, Tereza Hovorková, Theresa Ostertag, Ute Gradmann a Melanie Schreiner.

Kanoepolová reprezentace žen na ME v Essenu

logo ecapolo 2015Právě teď hraje český tým žen se stříbrnými medaílistkami z loňského MS, s Velkou Británií. Další informace o probíhajícím ME v kanoepolu najdete zde Essen - ME v kanoepolu, včetně livestreamu.

Naše děvčata mají před sebou poměrně těžkou skupinu, ve které se postupně utkají s Velkou Britání, Polskema a Dánskem. Cílem je 3. místo ve skupině, při troše štěstí mohou pomýšlet i na 2. příčku.

Češky něměckými mistryněmi v kanoepolu

Dvě hráčky z domovského klubu KP(kanoepolo) Praha, které hostují v něckém  klubu SKG Hanau, Kateřina Boušová a Dominika Adamcová, se o tomto víkendu staly(spolu s dalšími 6 něměckými spoluhráčkami) mistyněmi Něměcka.Jedná se asi o nějvětší individuální úspěch v historii českého kanoepola od roku 2001, kdy začala fungovat Česká Asociace Kanoepola. 

Dominika i Katka, ta jako brankářka, spolu s dalšími dvěma českými hráčkami a čtveřicí naturalizovaných něměckých hráček, se jako reprezentace ČR zúčastní na konci srpna kanoepolového ME v něněckém Essenu.

Mezinárodní turnaj kanoepola 2015 - 30. - 31.5.2015

Již tento víkend se v pražském Braníku sejdou kanoepolisté na 13. ročníku mezinárodního turnaje. Letos za účasti 41 týmů ve 4 kategoriích(muži A, muži B, ženy a mládež). Budete mít možnost vidět špičkové hráče a hráčky z německé bundesligy, nejlepší pravidelné účastníky polského poháru, silné, zejména juniorské, týmy z Maďarska, výběr Švýcarska, ligové hráče z Itálie, hráče z Rakouska. Ze Španělska k nám zavítá druholigový tým Las Rozas a představí se i výběr Nového Zélandu. Přijďte pokoukat na netradiční kanoistickou disciplínu a zafandit českým zástupcům. Pro fanoušky je připraven bufet s občerstvením, nealkem i pivem. PLAKAT

 

Mistrovství světa v kanoepolu 2014

kanoepolo msVe Francii startuje Mistrovství světa v u nás ne příliš rozvinutém sportu Kanoepolu. Pro neznalé se jedná o takovou "házenou" na kajacích. Pro zájemce je však k dispozici možnost sledovat veškeré dění v online TV přenosech. V článku najdete další zajímavé odkazy.

XI. mezinárodní turnaj v kanoepolu Prague International

Kde: zátoka u bývalých ledáren v Braniku mapka
Kdy: 25.-26.5 2013
Kdo: 30 týmů z Čech, Maďarska, Německa, Polska, Rakouska, Itálie
a jednotliví hráči z Finska, Nového Zélandu a Kanady
Občerstvení, sponzoři, večer koncert Caffeine a The Superpower
facebook

VII. Lipno Open - turnaj v kanoepolu

Zveme všechny příznivce kanoepola do Mariny Lipno. O vikendu 28.-29.8.2010 probehne v Marine Lipno sedme pokracovani mezinarodniho kanoepoloveho turnaje. Letos se do vysokych siti nad vodou prijedou trefovat krome domacich i borci z Nemecka, Madarska, Rakouska, Svycarska a Spanelska. Hraje se oba dny od 8.00, v sobotu do vecera, v nedeli do 15.00. Castecne zive muzete sledovat zde

MS Syracusy - kanoepolo

logo kanoepolo ms2016

Rubriky kanoepolo

 

Facebook Kanoepolo CZ