Kanoe.cz

Velikonoční Kamenice

Pokyny pro všechny, kteří se chystají na Kamenici na Velikonoce. Další stromy byly vyřezány raftaři z RK STAN a kanoisty z Bohemians. O poslední nebezpečný strom, který je (možná už jen byl) opřen těsně nad soutěskou z levého břehu se zlomily o víkendu minimálně 2 kajaky, pro rafty není až tolik nebezpečný, pro pevné lodě dost obtížný!!!

O tomto víkendu pokračovaly přípravy na závody na horní Kamenici . Bohemka vyřezala stromy nad tobogánem , RK STAN v neděli vyřezal stromy pod Držkovskými schody. Těsně nad soutěskou však přibyl velký smrk, visící téměř kolmo z levého břehu a opřený o dno řeky v levé třetině. Působí velmi depresivně a pokud se nepodařil klukům z Bohemky odstranit , může dělat zejména pevným lodím problém, i když není zcela v průjezdu.
Starostka Plavů , pí Mužíčková , nám pomohla odstranit sníh z prostoru startu , Děkujeme. Dále zajistila místní hasiče , kteří budou mít bufet jako loni na hřišti. Dvě kabinky TOI TOI záchodů budou na startu, prosím neobdělávejte okolí místních chalup v době , kdy je nám obec velmi nakloněna !
Nám se podařilo sehnat nakladač a odklidit většinu sněhu z parkoviště v Navarově. I přesto bude nejspíš velký problém s dopravou.
JE NUTNÉ JEZDIT JEDNOSMĚRNĚ , od startu v Plavech jet přes Držkov , od cíle v Navarově jet k zámku a přes Zlatou Olešnici do Plavů.
ZEJMÉNA VLEKY SE SJEZDOVÝMI LODĚMI SE V OPAČNÉM SMĚRU ZABLOKUJÍ. U zámku a na mostě v Navarově budou osazeny po dobu raftových závodů dopravní značky Zákaz vjezdu do jednosměrné silnice.
V neděli po závodech raftů následuje závod ve sjezdu pevných lodí.
ŽÁDÁM RAFTAŘE , aby v neděli po závodě nejezdili do dráhy sjezdařům a SJEZDAŘE , aby netrenovali v době raftových závodů.
Jen tak si nebudeme překážet a můžeme plně využít již vynaloženého úsilí oddílů obou sportů na zprůjezdnění řeky v uplynulých 14ti dnech.
Odkazy na propozice najdete v příslušných rubrikách sjezdu a raftingu.
Startovní listinu najdete na Sportovních novinách

Standa Hájek

Adidas Sickline

 

Facebook CNAWR