Kanoe.cz

Tomáš Veselý

 

  • Kategorie: K1, K4 (kajak jednotlivci, čtyřkajak)
  • Oddíl: Sparta Praha
  • Trenér: Jan Andrlík
  • Narozen: narozen 23.11.1996

 

vesely

 

Nejvýznamnější výsledky

2. místo - MEJ Poznaň 2013, K1 1000m
2. místo – MSJ Welland 2013, K1 1000m

 

Rozhovor 

Kdo tě přivedl k rychlostní kanoistice a jak vzpomínáš na své začátky?

Ke kanoistice mě přivedla moje mamka v 6 letech, jelikož tento sport začala dělat moje sestra a tak mi řekla, ať to zkusím taky. Na svoje začátky vzpomínám jenom v tom nejlepším, protože mi kanoistika hned přirostla k srdci tím, že když jsem jel svůj první závod, tak jsem předjel dva kluky, což byl pro mě velký úspěch a to mě velmi motivovalo.

Chtěl jsi to někdy vzdát? Závodění, tréninky? A jak jsi to překonal?

Musím říct, že jsem to sám nečekal, že s tím budu chtít praštit, ale chtěl jsem, jelikož jsem moc toužil hrát fotbal a kanoistika mě nijak moc přes zimu nebavila. Tak jsem řekl jednou na tréninku, že s tím končím a šel jsem domů. Večer mi mamka řekla, abych to ještě jednou promyslel, jestli to je dobré rozhodnutí praštit s tím. Tak jsem 2 měsíce dělal fotbal a pak mi mamka řekla, ať si vyberu jestli chci dělat fotbal nebo kanoistiku, jelikož jsme neměli finance a ani já čas na to dělat oboje. Tak jsem si vybral kanoistiku, protože u toho sportu jsem vyrostl a baví mě rozhodně víc než fotbal.

Jaký je tvůj nejhezčí zážitek během celé tvé sportovní kariéry?

Můj nejhezčí zážitek je z minulého roku, když se mi splnily tři přání najednou. Prvním je, že už od základní školy jsem se chtěl podívat do Ameriky, druhým potkat svůj velký vzor Adama Van Koeverdena a tím třetím získat medaili na mistrovství světa. No a co se stalo? Nominoval jsem se na MS v Kanadě, setkal jsem se tam s A. Van Koeverdenem a domů jsem si vezl stříbrnou medaili. To byl pro mě opravdu nejhezčí zážitek.

Čemu bys se chtěl věnovat po skončení aktvního závodění?

I na dále bych se chtěl pohybovat kolem kanoistiky jako trenér nebo i jenom jako divák. Po skončení své kariéry by jsem se chtěl ale odstěhovat do Ameriky, protože mě to tam celý život táhne a chtěl bych se tam usadit a kdo ví co bude zítra natož za pár let.

MS juniorů a U23

S ČT Sport na vodu

thumb terminy
23.7. Malá Skála I
24.7. Malá Skála II
25.7. Český Krumlov I
26.7. Český Krumlov II
23.8. Lipno I
24.8. Lipno II

Instagram #czechcanoe

ME Bělehrad

belgrade2018 logo 1357.jpg

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Sport podporuje

logo Praha 100px