• 1
  • 2

Startuje letošní podnik Světového poháru ve vodním slalomu

Prindis profilPo roce se opět roztáčí kolotoč Světového poháru ICF ve vodním slalomu, který letos odstartuje na Slovensku v Liptovském Mikuláši. Už tento víkend (22. – 24. června) se takřka kompletní česká reprezentace popere o první body a medaile v prestižním seriálu. Kajakář Vít Přindiš bude obhajovat celkové prvenství, které loni vybojoval jako první Čech v historii.

Letošní série Světových pohárů ve vodním slalomu obsahuje pět zastávek, všechny na evropském kontinentu s vyvrcholením ve španělském Seu d Urgell. O slovo se opět hlásí i slalom kros CSLX i obnovená kategorie C2 mix.

Rohan LukasV metropoli Liptova se představí kompletní A team s výjimkou singlkanoisty Vítězslava Gebase, který zvolil individuální trénink. „Ze všech závodů je nejproblematičtější účast na následujícím SP v Krakově, protože na poslední chvíli zrušili účast závodníci do 23 let, kteří dají přednost soustředění v Ivrei, která bude dějištěm mistrovství světa U23. Soustředění bylo původně plánováno na dřívější termín, ale z důvodu rozsáhlých povodní v této oblasti, muselo být zrušeno,“ popisuje šéftrenér reprezentace Jiří Pultera.

„Kanál v Liptovském Mikuláši by měl našim závodníkům vyhovovat s ohledem na to, že jsme zde absolvovali celou řadu seniorských i juniorských závodů. Předpoklady očekávaných výsledků budou velmi individuální, podle výkonnosti jednotlivých závodníků, která je v týmu samozřejmě rozdílná,“ dodává Pultera před prvním závodem po úspěšném mistrovství Evropy na domácí trati v Praze - Troji.

Tunka OndrejKajakář Vít Přindiš se cítí být připravený na obhajobu prvenství: „Vody je v trati trochu míň, než je normál, ale není to nic hrozného. Počasí nám zatím také přeje, ale na závody se to má markantně zkazit. Všichni až na Terku Fišerovou jsou snad v pohodě zdraví a mě záda drží. Každý den cvičíme a učím se nové cviky a celkově předělávám styl posilování, který jsem doteď držel,“ prozrazuje Přindiš.

V Areálu v našich úspěšných slovenských C2 a symbolické poděkování divákům za dlouholetou přízeň. Hochschornerovi, Škantárovi, Kučera s Bátikem i Gewissler – Skákala přijedou pozdravit své fanoušky.

Kalendář Světového poháru 2018:
1. kolo 22. - 24. červen Liptovský Mikuláš (SVK)
2. kolo 29. červen – 1. červenec Krakow (POL)
3. kolo 6. - 8. červenec Augsburg (GER)
4. kolo 31. srpen – 2. září Ljubljana (SLO)
5. kolo (finále) 7. - 9. září Seu d´ Urgell (ESP)

Výsledky live: https://www.canoeicf.com/canoe-slalom-world-cup/liptovsky-mikulas-2018/rankings-results
Program: https://www.canoeicf.com/canoe-slalom-world-cup/liptovsky-mikulas-2018/schedule

Foto: Martin Hladík, kanoe.cz

Tagy: press, slalom, Světový pohár


Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidLitovelGalasportVGDHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00